Kilmarnock FC - Ross County FC 2-2 (2-1). Liga szkocka - 1. kolejka Premiership

10 kwietnia na BBSP Stadium Rugby Park odbyło się starcie 1. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Kilmarnock i Ross County. Mecz zakończył się remisem 2-2.

10 kwietnia  na BBSP Stadium Rugby Park odbyło się starcie  1. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Kilmarnock  i Ross County. Mecz zakończył się remisem 2-2.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 pojedynków drużyna Ross County wygrała 12 razy i zanotowała 10 porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Kilmarnock otworzyli wynik. W pierwszych minutach pojedynku bramkę zdobył Christopher Burke. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Zespół gości otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Michael Gardyne. Sytuację bramkową stworzył William McKay.

Po kwadransie gry sędzia ukarał kartką Jordana Roya, piłkarza Ross County.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 16. minucie Mitchell Pinnock dał prowadzenie swojej jedenastce.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 30. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Jasonowi Naismithowi i Rory'emu McKenziemu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Ross County przyniosły efekt bramkowy. W 54. minucie wynik ustalił Alexander Iacovitti. Asystę przy golu zaliczył Iain Vigurs.

W 61. minucie sędzia przyznał kartkę Iainowi Vigursowi z Ross County. W 69. minucie Jordan Roy zastąpił Harrisona Patona. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Kyle Lafferty, piłkarz gospodarzy.

Kibice Kilmarnock nie mogli już doczekać się wprowadzenia Grega Kiltiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Rory McKenzie. Chwilę później trener Ross County postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Stephen Kelly, a murawę opuścił Iain Vigurs. W 80. minucie boisko opuścili piłkarze Ross County: Jermaine Hylton, Regan Charles-Cook, a na ich miejsce weszli William McKay, Michael Gardyne.

W 85. minucie sędzia pokazał kartkę Alanowi Powerowi z zespołu gospodarzy. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Kilmarnock, a w drugiej dwie. Piłkarze gości obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną mniej.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika. Natomiast jedenastka Ross County w drugiej połowie dokonała czterech zmian.

Dopiero 21 kwietnia zespół Ross County zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Saint Mirren FC. Tego samego dnia Dundee United FC zagra z drużyną Kilmarnock na jej terenie.