Kilmarnock FC - Livingston FC 1-2 (0-0). Liga szkocka - 20. kolejka Premiership

26 grudnia na BBSP Stadium Rugby Park odbyło się starcie 20. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Kilmarnock i Livingston. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Livingston 2-1.

S. Robinson 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 23 razy. Drużyna Kilmarnock wygrała aż 14 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko sześć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Nicke'owi Kabambie z drużyny gospodarzy. Była to ósma minuta meczu.

W 47. minucie kartkę dostał Nicholas Devlin z Livingston.

Niedługo po przerwie zespół Kilmarnock trafił do bramki rywala. W 48. minucie Christopher Burke dał prowadzenie swojej jedenastce z karnego. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Piłkarze Livingston szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Jay Emmanuel-Thomas.

W 57. minucie kartką został ukarany Julien Serrano, zawodnik Livingston. Niedługo później trener Livingston postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Scott Robinson, a murawę opuścił Jay Emmanuel-Thomas. Scott Robinson spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to jego druga bramka w tegorocznych rozgrywkach. W 79. minucie Craig Sibbald zastąpił Mateja Poplatnika.

W doliczonej pierwszej minucie pojedynku sędzia pokazał kartkę Christopherowi Burke'owi z drużyny gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Livingston w 90. minucie spotkania, gdy Scott Robinson strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Jason Holt.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Julien Serrano57′
 48′ (k.) 90′ Christopher Robert Burke
Craig Sibbald79′
8′ Nicke Kabamba