Kilmarnock FC - Hamilton Academical FC 2-0 (1-0). Liga szkocka - 23. kolejka Premiership

9 stycznia na BBSP Stadium Rugby Park odbył się mecz 23. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Kilmarnock i Hamilton. Starcie zakończyło się zwycięstwem Kilmarnock 2-0.

G. Kiltie 36',63'

Zespół Hamilton przed meczem zajmował 10. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 34 spotkania jedenastka Kilmarnock wygrała 12 razy i zanotowała 11 porażek oraz 11 remisów.

Drużyna Hamilton od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Trzeba było trochę poczekać, aby Greg Kiltie wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kilmarnock, strzelając gola w 36. minucie starcia. Asystę zanotował Youssouf Mulumbu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Kilmarnock.

Trener Hamilton postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Callum Smith, a murawę opuścił David Moyo.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kilmarnock w 63. minucie spotkania, gdy Greg Kiltie zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Brandon Haunstrup.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Kilmarnock postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Dannego Whitehalla. Na boisko wszedł Nicke Kabamba, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Youssouf Mulumbu został zmieniony przez Diaguely'ego Dabo. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku arbiter pokazał kartkę Jamiemu Hamiltonowi z zespołu gości.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Lee Hodson
79′ Christopher Robert Burke
Hakeem Ademola Odoffin
86′ Alan Thomas Daniel Power
Scott McMann
Rory McKenzie
Charlie Trafford
79′ Youssouf Chafiq Mulumbu Ngangu
Ross Callachan
 36′, 63′ Greg Kiltie
Andrew Winter
79′ Danny Whitehall
Reegan Mimnaugh
79′ Diaguely Dabo
Justin Johnson
79′ Mitchell Bernard Pinnock
Kyle Munro
Alistair Taylor
Tunde Owolabi
86′ Aaron Tshibola
Sean Slaven
79′ Nicke Kabamba
Callum Smith46′

Drużyna Kilmarnock była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie ukarał zawodników Kilmarnock żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Hamilton w drugiej połowie dokonał jednej zmiany.