Kilmarnock FC - Dundee United FC 3-0 (3-0). Liga szkocka - 2. kolejka Premiership

W spotkaniu 2. kolejki szkockiej Premiership, które rozegrane zostało 21 kwietnia, drużyna Kilmarnock wygrała z Dundee Utd 3-0 (3-0). Starcie odbyło się na BBSP Stadium Rugby Park.

K. Lafferty 32',35',43'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 74 mecze zespół Kilmarnock wygrał 26 razy i zanotował 24 porażki oraz 24 remisy.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Kyle'owi Lafferty'emu z Kilmarnock. Była to 16. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kilmarnock w 32. minucie spotkania, gdy Kyle Lafferty zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Rossa Millena.

Jedenastka Dundee Utd ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 35. minucie Kyle Lafferty ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 2-0. Ponownie w zdobyciu bramki pomógł Ross Millen.

W 43. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Kyle Lafferty z Kilmarnock. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

W 57. minucie sędzia ukarał kartką Florenta Hotiego, piłkarza Dundee Utd. W 60. minucie Florent Hoti został zastąpiony przez Archie Meekisona.

Niedługo później trener Kilmarnock postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Christophera Burke'a. Na boisko wszedł Aaron Tshibola, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 76. minucie arbiter przyznał kartkę Adriánowi Spörlemu z zespołu gości. W tej samej minucie w drużynie Kilmarnock doszło do zmiany. Nicke Kabamba wszedł za Kyle'a Lafferty'ego.

Jamie Robson
75′ Christopher Robert Burke
Louis George Appéré
 32′, 35′, 43′ (k.) 16′ 76′ Kyle Lafferty
Calum James Butcher
75′ Aaron Tshibola
Archie Meekison60′
76′ Nicke Kabamba
Nicholas Alexander McCormack Clark
Greg Kiltie
Marc McNulty
George Oakley
Lawrence Shankland

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Kilmarnock, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Jedenastka Kilmarnock w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił jednego gracza.