Kilmarnock FC - Dundee United FC 1-1 (0-1). Liga szkocka - 30. kolejka Premiership

27 lutego na BBSP Stadium Rugby Park odbył się mecz 30. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Kilmarnock i Dundee Utd. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

A. Spörle 18'

Drużyna Kilmarnock przed meczem zajmowała 10. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 73 pojedynki jedenastka Kilmarnock wygrała 26 razy i zanotowała 24 porażki oraz 23 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dundee Utd w 18. minucie spotkania, gdy Adrián Spörle strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Ian Harkes.

W 28. minucie Adrián Spörle został zmieniony przez Louisa Appérégo. W 38. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Grega Kiltiego z Kilmarnock, a w 45. minucie Jeanda Fuchsa z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Dundee Utd.

Trener Dundee Utd postanowił bronić wyniku. W 55. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jeanda Fuchsa wszedł Mark Connolly, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Dundee Utd nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował spotkanie. Trener Kilmarnock postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Mitchella Pinnocka i na pole gry wprowadził napastnika Nicke'a Kabambę, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W tej samej minucie w drużynie Kilmarnock doszło do zmiany. Christopher Burke wszedł za Rory'ego McKenziego.

Zespół gospodarzy nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 64. minucie wynik ustalił Zechariah Medley. Przy zdobyciu bramki asystował Kyle Lafferty.

Między 67. a 86. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Dundee Utd. Na siedem minut przed zakończeniem starcia w drużynie Dundee Utd doszło do zmiany. Nicholas Clark wszedł za Louisa Appérégo. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Ryan Edwards
 64′ Zechariah Joshua Henry Medley
Mark Reynolds
Brandon Neil Haunstrup
Jamie Robson
61′ Rory McKenzie
Ian Andrew Harkes86′
Alan Thomas Daniel Power
Jeando Pourrat Fuchs45′ 55′
Gary Richard Perry Dicker
Calum James Butcher
61′ Mitchell Bernard Pinnock
Adrián Marcelo Spörle  18′ 28′
38′ Greg Kiltie
Luke Bolton
61′ Christopher Robert Burke
Florent Hoti
Youssouf Chafiq Mulumbu Ngangu
Kerr David Smith
Aaron Tshibola
Louis George Appéré28′ 83′
61′ Nicke Kabamba
Logan Chalmers
George Oakley
Nicholas Alexander McCormack Clark83′

Zawodnicy Kilmarnock otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna Dundee Utd wykorzystała wszystkie zmiany.