Inverness Caledonian Thistle Football Club - St. Johnstone Football Club 2-2 (0-2). Liga -

20 maja na UNKNOWN-2772 odbyło się starcie cinch Premiership pomiędzy drużynami Inverness CT i St. Johnstonego. Pojedynek zakończył się remisem 2-2.

20 maja  na UNKNOWN-2772 odbyło się starcie   cinch Premiership pomiędzy drużynami Inverness CT  i St. Johnstonego. Pojedynek zakończył się remisem 2-2.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 meczów jedenastka St. Johnstonego wygrała sześć razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze St. Johnstonego otworzyli wynik. W 18. minucie bramkę zdobył Shaun Rooney. Przy strzeleniu gola pomógł Melker Hallberg.

Melker Hallberg wywołał eksplozję radości wśród kibiców St. Johnstonego, strzelając kolejnego gola w 24. minucie pojedynku. W 45. minucie w drużynie Inverness CT doszło do zmiany. Austin Samuels wszedł za Josepha Hardego.

W tej samej minucie Joseph Hardy został zmieniony przez Logana Chalmersa. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Glenn Middleton z jedenastki St. Johnstonego. Była to 52. minuta meczu. W 56. minucie w zespole Inverness CT doszło do zmiany. Scott Allardice wszedł za Lewisa Hyde'a.

Niedługo później trener St. Johnstonego postanowił wzmocnić linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Melkera Hallberga. Na boisko wszedł Jacob Butterfield, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w drużynie St. Johnstonego doszło do zmiany. Stevie May wszedł za Glenna Middletona.

Zawodnicy Inverness CT w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 73. minucie na listę strzelców wpisał się Reece McAlear. W zdobyciu bramki pomógł Austin Samuels.

W 80. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Reece McAlear z Inverness CT. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Wyraźna przewaga zespołu St. Johnstonego nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona dziewięć celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Inverness CT żadną kartką, natomiast zawodnikom St. Johnstonego przyznał jedną żółtą.

Zespół Inverness CT wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna St. Johnstonego w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.