Hibernian Edynburg - Saint Johnstone FC 0-1 (0-1). Liga szkocka - 3. kolejka Premiership

W starciu 3. kolejki szkockiej Premiership, które rozegrane zostało 1 maja, zespół Hibernianu przegrał z Saint Johnstone 0-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Easter Road Stadium w Edynburgu.

G. Middleton 22'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 42 spotkania jedenastka Saint Johnstone wygrała 15 razy i zanotowała 13 porażek oraz 14 remisów.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Jedynego gola meczu strzelił Glenn Middleton dla zespołu Saint Johnstone. Bramka padła w tej samej minucie.

Między 31. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Hibernianu i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Saint Johnstone.

W 62. minucie sędzia pokazał kartkę Alistairowi McCannowi z Saint Johnstone. Chwilę później trener Hibernianu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Kyle Magennis, a murawę opuścił Drey Wright.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Paulowi McGinnowi, piłkarzowi gospodarzy. W 72. minucie Alexandros Gogić został zmieniony przez Charles'a Ottę. A kibice Saint Johnstone nie mogli już doczekać się wprowadzenia Craiga Conwaya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Glenn Middleton.

Między 79. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Saint Johnstone: Michael O'Halloran, Christopher Kane, Craig Bryson, James Brown, na ich miejsce weszli: David Wotherspoon, Steven May, Murray Davidson, Shaun Rooney. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Josha Doiga, Josepha Newella zajęli: Lewis Stevenson, Steven Bradley. W drugiej połowie nie padły bramki.

Elliot Charles Parish
70′ Paul McGinn
Jason Kerr
Ryan Porteous
Jamie Daniel Mccart
Paul Hanlon
Liam Craig Gordon
79′ Josh Thomas Doig
James Dominic Brown83′
72′ Alexandros Gogić
Alistair Edward McCann62′
63′ Drey Jermaine Wright
Michael Francis O'Halloran79′
42′ Jackson Alexander Irvine
Glenn Bell Dollar Middleton  22′ 72′
31′ 79′ Joseph Peter Newell
Craig Ian Conway72′
79′ Lewis Stevenson
Murray Davidson83′
79′ Steven Bradley
Charlie Ian Gilmour
63′ Kyle Magennis
David Wotherspoon79′
72′ Charles Melker Otto Hallberg
Steven May79′

Guy Melamed

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Jedenastka Hibernianu w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.