Hibernian Edynburg - Rangers FC 0-1 (0-0). Liga szkocka - 16. kolejka Premiership

W spotkaniu 16. kolejki szkockiej Premiership, które rozegrane zostało 1 grudnia, zespół Hibernianu przegrał z Glasgow Rangers 0-1 (0-0). Mecz na Easter Road Stadium w Edynburgu obejrzało 17 209 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Macieja Dąbrowskiego występującego w Hibernianie.

16. kolejka Szkocja - Premiership
2021-12-01 20:45 | Stadion: Easter Road Stadium | Widzów: 17209 | Arbiter: John Beaton
Hibernian Edynburg
Rangers FC
0
1
K. Roofe 85'

Drużyna Glasgow Rangers bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował pierwsze miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 79 meczów jedenastka Glasgow Rangers wygrała 54 razy i zanotowała 11 porażek oraz 14 remisów.

Od pierwszych minut zespół Glasgow Rangers zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Hibernianu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 24. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Connora Lamberta z Glasgow Rangers, a w 29. minucie Jake'a Doyle'a-Hayesa z drużyny przeciwnej.

W 66. minucie w jedenastce Glasgow Rangers doszło do zmiany. Scott Arfield wszedł za Stevena Davisa. W tej samej minucie za Alfreda Morelosa wszedł Kemar Roofe.

Jedyną bramkę meczu dla Glasgow Rangers zdobył z rzutu karnego Kemar Roofe w 85. minucie. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć strzelonych goli.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 86. minucie, w drużynie Glasgow Rangers za Ryana Kenta wszedł John Lundstram, a w zespole Hibernianu Christopher Cadden zmienił Jamesa Murphy'ego. Kibice Hibernianu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Scotta Allana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Josh Campbell. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej czwartej minucie pojedynku, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Paulowi McGinnowi i Jamesowi Tavernierowi.

Allan James McGregor
90′ Paul McGinn
James Henry Tavernier90′
Paul Thomas Hanlon
Connor Lambert Goldson24′
Ryan Porteous
Calvin Bassey
86′ Christopher Cadden
Borna Barišić
29′ Jake Billy Doyle-Hayes
Steven Davis66′
Josh Thomas Doig
Ianis Hagi
Joseph Peter Newell
Ryan Kent86′
87′ Josh Campbell
Nathan Kenneth Patterson
87′ Scott Allan
Scott Harry Nathaniel Arfield66′
Alexandros Gogić
John David Lundstram86′
86′ James Murphy
Scott Wright
Drey Jermaine Wright
Kemar Roofe66′  85′ (k.)
James Ryan Scott
Fashion Sakala Junior

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Glasgow Rangers w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.