Hibernian Edynburg - Motherwell FC 1-1 (1-0). Liga szkocka - 17. kolejka Premiership

W spotkaniu 17. kolejki szkockiej Premiership, które rozegrane zostało 4 grudnia, zespół Hibernianu zremisował z Motherwell 1-1 (1-0). Mecz na Easter Road Stadium w Edynburgu obejrzało 15 266 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Macieja Dąbrowskiego występującego w Hibernianie.

17. kolejka Szkocja - Premiership
2021-12-04 16:00 | Stadion: Easter Road Stadium | Widzów: 15266 | Arbiter: Colin Steven
Hibernian Edynburg
Motherwell FC
1
1
K. Nisbet 33'
T. Watt 60'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Motherwell zajmowała piąte, natomiast zespół Hibernianu - szóste miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 80 starć drużyna Hibernianu wygrała 34 razy i zanotowała 22 porażki oraz 24 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Hibernianu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Kevin Nisbet. Przy zdobyciu bramki asystował Josh Campbell.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Callumowi Slattery'emu z Motherwell. Była to 42. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Hibernianu.

W 56. minucie Kaiyne Woolery został zmieniony przez Jordana Robertsa.

Zawodnicy Motherwell otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 60. minucie Anthony Watt wyrównał wynik meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 64. minucie sędzia pokazał kartkę Josephowi Newellowi, zawodnikowi Hibernianu. Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 69. minucie, w jedenastce Motherwell za Rickiego Lamiego wszedł Jake Carroll, a w zespole Hibernianu Christopher Cadden zmienił Jamesa Murphy'ego. Trener Hibernianu postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Jake'a Doyle'a-Hayesa i na pole gry wprowadził napastnika Christiana Doidge'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Od 74. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Motherwell i jedną drużynie przeciwnej. W 80. minucie Kevin van Veen został zmieniony przez Connora Shieldsa, co miało wzmocnić drużynę Motherwell. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Josepha Newella na Scotta Allana. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Ricki Lamie69′
69′ Christopher Cadden
Nathan McGinley
73′ Jake Billy Doyle-Hayes
Callum Slattery42′
Josh Thomas Doig
Sean Goss90′
64′ 83′ Joseph Peter Newell
Dean Cornelius
74′ Josh Campbell
Kaiyne River Woolery56′
 33′ Kevin Nisbet
Liam David Grimshaw
83′ Scott Allan
Robert Crawford
Alexandros Gogić
Liam Francis Peadar Donnelly
69′ James Murphy
Jordan Stephen Roberts56′
73′ Christian Rhys Doidge
Connor Jon Shields80′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Motherwell pokazał trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.