Hibernian Edynburg - Motherwell FC 0-2 (0-1). Liga szkocka - 30. kolejka Premiership

W meczu 30. kolejki szkockiej Premiership, który rozegrany został 27 lutego, drużyna Hibernianu przegrała z Motherwell 0-2 (0-1). Pojedynek odbył się na Easter Road Stadium w Edynburgu.

D. Cole 46'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Motherwell plącze się na dole tabeli zajmując dziewiąte miejsce, za to jedenastka Hibernianu zajmując trzecią pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 78 spotkań drużyna Hibernianu wygrała 33 razy i zanotowała 21 porażek oraz 24 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Trzeba było trochę poczekać, aby Jordan Roberts wywołał eksplozję radości wśród kibiców Motherwell, strzelając gola w 25. minucie pojedynku. Asystę zaliczył Anthony Watt.

Na murawie, jak to często zdarzało się Motherwell w tym sezonie, pojawił się Nathan McGinley, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 41. minucie Jake'a Carrolla. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Motherwell.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Motherwell w 46. minucie spotkania, gdy Devante Cole zdobył drugą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Jordan Roberts.

W 49. minucie Darren McGregor zastąpił Ryana Porteousa. W tej samej minucie Lewis Stevenson został zmieniony przez Alexandrosa Gogicia, a za Jamesa Murphy'ego wszedł na boisko Kevin Nisbet, co miało wzmocnić zespół Hibernianu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Anthony'ego Watta na Declana Gallaghera w 70. minucie. Na 11 minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Martin Boyle z Hibernianu.

W tej samej minucie trener Hibernianu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Jacksona Irvine'a. Na boisko wszedł Scott Allan, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w drużynie Motherwell doszło do zmiany. Steven Lawless wszedł za Jordana Robertsa. W 81. minucie sędzia ukarał kartką Paula Hanlona, piłkarza gospodarzy.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Stephen Gerard O'Donnell
81′ Paul Hanlon
Tyler Jordan Magloire
49′ Darren McGregor
Ricki Lamie
Christopher Cadden
Jake Carroll41′
79′ Jackson Alexander Irvine
Allan Campbell
Joseph Peter Newell
Barry Maguire
49′ Lewis Stevenson
Robert Crawford
49′ James Murphy
Jordan Stephen Roberts  25′ 79′
79′ Martin Callie Boyle
Devante Lavon Andrew Cole  46′
Christian Rhys Doidge
Anthony Paul Watt70′
Matt Macey
Peter Morrison
49′ Alexandros Gogić
David Devine
David Peter Gray
Declan Patrick Gallagher70′
49′ Ryan Porteous
Nathan McGinley41′
79′ Scott Allan
Steven Lawless79′
49′ Kevin Nisbet
Christopher Michael Long

Przewaga jedenastki Hibernianu w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Hibernianu przyznał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna Motherwell wykorzystała wszystkie zmiany.