Hibernian Edynburg - Dundee United FC 0-3 (0-1). Liga szkocka - 9. kolejka Premiership

16 października na Easter Road Stadium w Edynburgu odbył się pojedynek 9. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Hibernianu i Dundee Utd. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Dundee Utd 3-0. Na stadionie stawiło się 15 114 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Macieja Dąbrowskiego występującego w Hibernianie.

9. kolejka Szkocja - Premiership
2021-10-16 16:00 | Stadion: Easter Road Stadium | Widzów: 15114 | Arbiter: Alan James Muir
K. Freeman 74'

Zespół Hibernianu bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała trzecie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 66 starć zespół Hibernianu wygrał 26 razy i zanotował 17 porażek oraz 23 remisy.

Już w pierwszych minutach drużyna Hibernianu próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 24. minucie sędzia ukarał kartką Ryana Edwardsa, piłkarza Dundee Utd.

Wysiłki podejmowane przez zespół Dundee Utd w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Nicholas McCormack. Przy zdobyciu bramki pomagał Ian Harkes.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Dundee Utd.

Drugą połowę drużyna Hibernianu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Scotta Allana wszedł James Scott.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Dundee Utd, zdobywając kolejną bramkę. W 52. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Ryan Edwards. Asystę przy golu zaliczył Scott Cameron.

W 54. minucie arbiter pokazał kartkę Declanowi Glassowi z Dundee Utd. W 59. minucie Declan Glass został zmieniony przez Florenta Hotiego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dundee Utd w 74. minucie spotkania, gdy Kieran Freeman zdobył trzecią bramkę. Asystę zaliczył Ilmari Niskanen.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Dundee Utd postanowił wzmocnić linię napadu i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Nicholasa McCormacka. Na boisko wszedł Maxime Biamou, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia przyznał kartkę Martinowi Boyle'owi z jedenastki gospodarzy. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-3.

Peter Ian Pawlett
90′ Martin Callie Boyle
Jeando Pourrat Fuchs
James Murphy
Ian Andrew Harkes
Joseph Peter Newell
Ilmari Niskanen
46′ Scott Allan
Maxime Gérard Biamou Ngapmou Yoke80′
46′ James Ryan Scott
Logan Chalmers

Przewaga drużyny Hibernianu w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił jednego gracza. Natomiast drużyna Dundee Utd w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.