Heart of Midlothian - Saint Mirren FC 2-0 (0-0). Liga szkocka - 15. kolejka Premiership

27 listopada na Tynecastle Park w Edynburgu odbyło się spotkanie 15. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Heartu i Saint Mirren. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Heartu 2-0. Mecz obejrzało 17 311 widzów.

15. kolejka Szkocja - Premiership
2021-11-27 16:00 | Stadion: Tynecastle Park | Widzów: 17311 | Arbiter: Alan James Muir
Heart of Midlothian
Saint Mirren FC
2
0
G. Mackay-Steven 61'
S. Kingsley 75'

Drużyna Heartu bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował trzecie miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 37 razy. Drużyna Heartu wygrała aż 19 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko osiem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 16. minucie żółtą kartką został ukarany Joseph Gordan, piłkarz Saint Mirren.

W 34. minucie Scott Tanser zastąpił Kyle'a McAllistera. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Bramkarz Saint Mirren wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 61. minucie Gary Mackay-Steven dał prowadzenie swojej drużynie.

W 62. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ryana Flynna z Saint Mirren, a w 68. minucie Camerona Devlina z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Heartu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Gary'ego Mackaya-Stevena. Na boisko wszedł Joshua Ginnelly, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Trener Saint Mirren postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Connora Ronana i na pole gry wprowadził napastnika Kristiana Dennisa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Heartu w 75. minucie spotkania, gdy Stephen Kingsley zdobył drugą bramkę. W 80. minucie Liam Boyce został zmieniony przez Armanda Gnanduilleta, a za Beniego Baningime'a wszedł na boisko Peter Haring, co miało wzmocnić zespół Heartu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ryana Flynna na Grega Kiltiego.

W samej końcówce meczu żółtą kartkę dostał Andrew Halliday z Heartu. W doliczonej piątej minucie starcia czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Joseph Gordan z Saint Mirren i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 16. minucie. W doliczonej szóstej minucie pojedynku arbiter ukarał żółtą kartką Jaka Alnwicka, piłkarza gości.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Joseph Thomas Gordan Shaughnessy16′ 90′
 75′ Stephen Kingsley
Marcus Fraser
Craig Halkett
Charles Dunne
86′ Beni Baningime
Ryan Flynn62′ 81′
Michael Smith
Richard Neil Peter Tait
68′ Cameron Peter Devlin
Jamie McGrath
89′ Andrew William Halliday
Connor Patrick Ronan73′
Barrie McKay
Alan Thomas Daniel Power
80′ Liam Boyce
Scott Tanser34′
 61′ 70′ Gary Sean Mackay-Steven
Eamonn Brophy
Ross Mark Stewart
Dean James Lyness
Alexander William Cochrane
Ethan Erhahon
70′ Joshua Lloyd Ginnelly
Greg Kiltie81′
86′ Peter Haring
Kyle McAllister34′
Aaron McEneff
Matthew Millar
Benjamin Luke Woodburn
Kristian Dennis73′
80′ Armand Erwan Dsihounou Gnanduillet
Curtis Lee Main

Zawodnicy Saint Mirren otrzymali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.