Heart of Midlothian - Livingston FC 3-0 (2-0). Liga szkocka - 7. kolejka Premiership

25 września na Tynecastle Park w Edynburgu odbył się pojedynek 7. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Heartu i Livingston. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Heartu 3-0. Mecz obejrzało 16 175 widzów.

7. kolejka Szkocja - Premiership
2021-09-25 16:00 | Stadion: Tynecastle Park | Widzów: 16175 | Arbiter: Gavin Duncan
A. Cochrane 64'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Livingston znajduje się na dole tabeli zajmując dziewiątą pozycję, za to jedenastka Heartu zajmując trzecie miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 starć zespół Heartu wygrał osiem razy i zanotował pięć porażek oraz osiem remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Heartu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Livingston była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Heartu w 25. minucie spotkania, gdy Michael Smith strzelił pierwszego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Heartu w 33. minucie spotkania, gdy Liam Boyce zdobył z karnego drugą bramkę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Livingston rozpoczęła w zmienionym składzie, za Adama Lewisa, Bena Williamsona weszli Jackson Longridge, Stéphane Richi. W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę otrzymał Andrew Shinnie z Livingston.

W 63. minucie Liam Boyce został zmieniony przez Armanda Gnanduilleta.

Trzeba było trochę poczekać, aby Alexander Cochrane wywołał eksplozję radości wśród kibiców Heartu, strzelając kolejnego gola w 64. minucie starcia. Asystę przy bramce zanotował Barrie McKay.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Livingston: Stéphane'owi Richiemu w 76. i Jacksonowi Fitzwaterowi w 78. minucie. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Nicholas Devlin
71′ Stephen Kingsley
Stephen Ayomide Oluwagbenga Obileye
89′ Craig Halkett
Jackson Joseph Fitzwater78′
Beni Baningime
James Penrice
 25′ Michael Smith
Jason Derek Holt
 64′ Alexander William Cochrane
Jack McMillan
Cameron Peter Devlin
Adam Lewis46′
77′ Barrie McKay
Ben Williamson46′
 33′ (k.) 63′ Liam Boyce
Andrew Shinnie49′
Benjamin Luke Woodburn
Odin Bailey66′
Ross Mark Stewart
Daniel Barden
71′ Andrew William Halliday
Sean Kelly
89′ Peter Haring
Jackson Longridge46′
77′ Gary Sean Mackay-Steven
Christian Alexis Montaño Castillo
Aaron McEneff
Alan Forrest
Jamie Walker
Stéphane Richi Oméonga46′ 76′
63′ Armand Erwan Dsihounou Gnanduillet
Bruce Anderson66′

Drużyna Heartu była w posiadaniu piłki przez 72 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Jedenastka Livingston zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Heartu żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka Livingston w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.