Heart of Midlothian Football Club - Rangers Football Club 1-3 (1-2). Liga - 38. kolejka

W starciu 38. kolejki cinch Premiership, które rozegrane zostało 14 maja, drużyna Hearts przegrała z Rangersem 1-3 (1-2). Mecz na Tynecastle Park w Edynburgu obejrzało 16 969 widzów.

W  starciu 38. kolejki  cinch Premiership, które rozegrane zostało 14 maja, drużyna Hearts przegrała  z Rangersem  1-3 (1-2). Mecz na Tynecastle Park w Edynburgu obejrzało 16 969 widzów.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 25 razy. Jedenastka Rangersa wygrała aż 15 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko sześć.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie za Liama Boyce'a wszedł Josh Ginnelly.

W 16. minucie sędzia przyznał kartkę Ellisowi Simmsowi z Hearts.

Tymczasem to piłkarze Hearts otworzyli wynik. W 24. minucie bramkę zdobył Peter Haring. Sytuację bramkową stworzył Alex Lowry.

Drużyna Rangersa otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 33. minucie Cedric Itten wyrównał wynik meczu.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Rangersa przyniosły efekt bramkowy. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Alex Lowry. Asystę przy bramce zaliczył Aaron Ramsey.

W tej samej minucie trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy, w jedenastce Hearts za Camerona Devlina wszedł Nathaniel Atkinson, a w drużynie Rangersa Scott Arfield zmienił Charliego McCanna.

W 53. minucie arbiter pokazał kartkę Aleksowi Lowremu, zawodnikowi Rangersa. W 60. minucie w drużynie Rangersa doszło do zmiany. Cole McKinnon wszedł za Aarona Ramseya.

Chwilę później trener Rangersa postanowił bronić wyniku. W 61. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Amada Diallo wszedł Jack Simpson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Rangersa utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Rangersa udało się strzelić gola i wygrać. Między 61. a 75. minutą, boisko opuścili zawodnicy Hearts: Peter Haring, Peter Haring, Ellis Simms, na ich miejsce weszli: John Souttar, Andrew Halliday, Craig Halkett. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Amada Diallo, Stevena Davisa zajęli: Ross McCausland, Tony Weston. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Leonowi Kingowi z zespołu Rangersa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rangersa w 81. minucie spotkania, gdy Cole McKinnon strzelił trzeciego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Ross McCausland.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-3.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Hearts, a piłkarzom Rangersa pokazał dwie.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.