Heart of Midlothian Football Club - Dundee United Football Club 4-1 (1-0). Liga - 3. kolejka

W spotkaniu 3. kolejki cinch Premiership, które rozegrane zostało 14 sierpnia, drużyna Hearts zwyciężyła z Dundee United 4-1 (1-0). Mecz na Tynecastle Park w Edynburgu obejrzało 18 856 widzów.

W  spotkaniu 3. kolejki  cinch Premiership, które rozegrane zostało 14 sierpnia, drużyna Hearts zwyciężyła  z Dundee United  4-1 (1-0). Mecz na Tynecastle Park w Edynburgu obejrzało 18 856 widzów.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 starć drużyna Dundee United wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Asystę zaliczył Cameron Devlin.

Już na początku meczu to piłkarze Hearts otworzyli wynik. Tuż po gwizdku sędziego bramkę zdobył Lawrence Shankland.

W 19. minucie arbiter pokazał kartkę Animowi Cudjoe'owi z zespołu Dundee United. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Hearts.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hearts w 48. minucie spotkania, gdy Barrie McKay zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Kye Rowles.

W 52. minucie za Anima Cudjoe'a wszedł Steven Fletcher. W tej samej minucie Anim Cudjoe został zmieniony przez Craiga Sibbalda, co miało wzmocnić drużynę Dundee United. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alana Forresta na Gary'ego Mackaya-Stevena oraz Alana Forresta na Petera Haringa. W 54. minucie sędzia ukarał kartką Jamiego McGratha, piłkarza Dundee United.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 62. minucie na listę strzelców wpisał się Jorge Grant.

W 64. minucie kartkę dostał Ross Graham, zawodnik Dundee United. W 71. minucie gola pocieszenia strzelił z rzutu karnego Steven Fletcher. W 76. minucie w zespole Hearts doszło do zmiany. Andrew Halliday wszedł za Barriego McKaya.

W tej samej minucie trener Hearts postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Barriego McKaya wszedł Stephen Kingsley, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Hearts utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce Hearts udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie w zespole Hearts doszło do zmiany. Josh Ginnelly wszedł za Jorge Granta. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu kartkę obejrzał Ryan Edwards z Dundee United.

Piłkarze Hearts odpowiedzieli zdobyciem bramki. W piątej minucie doliczonego czasu gry wpakował piłkę do siatki rywali Josh Ginnelly.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-1.

Drużyna Hearts zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 16 celnych strzałów.

Arbiter nie ukarał zawodników Hearts żadną kartką, natomiast piłkarzom Dundee United pokazał cztery żółte.

Zespół Hearts w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Dundee United w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.