Hamilton - Saint Johnstone 1-1 (1-0). Liga szkocka - 30. kolejka Premiership

3 marca na Fountain of Youth Stadium odbyło się spotkanie 30. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Hamilton i Saint Johnstone. Mecz zakończył się remisem 1-1.

G. Melamed 87'

Drużyna Hamilton przed meczem zajmowała 11. pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 29 razy. Jedenastka Saint Johnstone wygrała aż 16 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko siedem.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Wysiłki podejmowane przez drużynę Hamilton w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 36. minucie na listę strzelców wpisał się Ross Callachan. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Bruce Anderson.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Hamilton.

W 50. minucie za Shauna Rooneya wszedł James Brown. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Saint Johnstone doszło do zmiany. Glenn Middleton wszedł za Stevena Maya.

Kibice Saint Johnstone nie mogli już doczekać się wprowadzenia Michaela O'Hallorana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Craig Bryson. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola. Między 69. a 76. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Saint Johnstone i jedną drużynie przeciwnej. Niedługo później trener Hamilton postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Ronan Hughes, a murawę opuścił Scott Martin.

W 85. minucie w drużynie Hamilton doszło do zmiany. Ben Stirling wszedł za Charliego Trafforda.

Piłkarze Saint Johnstone otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 87. minucie bramkę wyrównującą zdobył Guy Melamed. Przy strzeleniu gola pomagał Liam Gordon.

W doliczonej pierwszej minucie pojedynku arbiter ukarał kartką Rossa Callachana, zawodnika Hamilton. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Liam Craig Gordon
 36′ 90′ Ross Callachan
Craig James Bryson66′
Lee James Stephen Hodson
Shaun Antony Rooney50′
82′ Scott Anthony Martin
Guy Melamed  87′
Scott McMann
David Wotherspoon75′
85′ Charlie Trafford
Liam Craig76′
David Philani Moyo
Scott Tanser
69′ Bruce Anderson
James Dominic Brown50′
85′ Ben Stirling
Craig Ian Conway
82′ Ronan Hughes