Hamilton - Hibernian 0-4 (0-2). Liga szkocka - 17. kolejka Premiership

12 grudnia na Fountain of Youth Stadium odbyło się starcie 17. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Hamilton i Hibernianu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Hibernianu 4-0.

K. Nisbet 68'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Hamilton przebywa na dole tabeli zajmując 10. pozycję, za to jedenastka Hibernianu zajmując trzecie miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Drużyna Hibernianu wygrała aż 11 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko pięć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Charliemu Traffordowi z Hamilton. Była to 10. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hibernianu w 10. minucie spotkania, gdy Martin Boyle strzelił z karnego pierwszego gola.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Hibernianu, zdobywając kolejną bramkę. W 39. minucie wynik na 0-2 podwyższył Christian Doidge. Przy strzeleniu gola asystował Drey Wright.

Drugą połowę drużyna Hamilton rozpoczęła w zmienionym składzie, za Calluma Smitha wszedł Tunde Owolabi. W 55. minucie w jedenastce Hamilton doszło do zmiany. Nathan Thomas wszedł za Charliego Trafforda.

W 60. minucie Lee Hodson został zastąpiony przez Andrew Wintera.

Trzeba było trochę poczekać, aby Paul McGinn wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hibernianu, strzelając kolejnego gola w 65. minucie spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hibernianu w 68. minucie spotkania, gdy Kevin Nisbet zdobył czwartą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Chwilę później trener Hibernianu postanowił wzmocnić linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Kevina Nisbeta. Na boisko wszedł James Gullan, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Hamilton: Aaronowi Martinowi w 75. i Rossowi Callachanowi w 88. minucie. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-4.

Ofir Meir Marciano
60′ Lee James Stephen Hodson
Lewis Stevenson
75′ Aaron Martin
Martin Callie Boyle  10′ (k.) 82′
88′ Ross Callachan
Charles Melker Otto Hallberg76′
Scott Anthony Martin
Joseph Peter Newell82′
46′ Callum Smith
Drey Jermaine Wright76′
10′ 55′ Charlie Trafford
Kevin Nisbet  68′ 70′
70′ David Philani Moyo
Christian Rhys Doidge  39′
Kyle Gourlay
Dillon Barnes
70′ Jamie Hamilton
Kyle Magennis76′
55′ Nathan Thomas
Stevie Patrick Mallan76′
46′ Tunde Owolabi
Stephen McGinn82′
60′ Andrew Winter
James Gullan70′

Drużyna Hibernianu była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Hibernianu żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Hibernianu w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.