Hamilton Academical FC - Ross County FC 1-2 (1-0). Liga szkocka - 27. kolejka Premiership

3 lutego na Fountain of Youth Stadium odbyło się starcie 27. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Hamilton i Ross County. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ross County 2-1.

B. McKay 85'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Ross County zajmowała 11., natomiast zespół Hamilton - 12. miejsce.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów zespół Hamilton wygrał sześć razy, ale więcej przegrywał, bo osiem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. W 16. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Ross County Stephen Kelly.

W 32. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jermaine'a Hyltona z Ross County, a w 38. minucie Briana Eastona z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Hamilton.

W 52. minucie sędzia pokazał kartkę Harrisonowi Patonowi, piłkarzowi gości. Chwilę później trener Hamilton postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Reegan Mimnaugh, a murawę opuścił Ben Stirling.

Trener Ross County postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Iaina Vigursa i na pole gry wprowadził napastnika Jordana White'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. W 76. minucie Jermaine Hylton został zmieniony przez Charliego Lakina. Między 76. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze Ross County: Harrison Paton, Alexander Iacovitti, Oliver Shaw, na ich miejsce weszli: William McKay, Carl Tremarco, Michael Gardyne. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bruce'a Andersona, Mariosa Ogkmpoego zajęli: David Moyo, Andrew Winter.

Dopiero w drugiej połowie Jordan White wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ross County, strzelając gola w 81. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki pomógł Jason Naismith.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ross County w 85. minucie spotkania, gdy William McKay zdobył drugą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Sytuację bramkową stworzył Jordan White.

W 87. minucie w drużynie Hamilton doszło do zmiany. Nathan Thomas wszedł za Briana Eastona. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Callum Morris
38′ 87′ Brian Neil Easton
Anthony Andreu
57′ Ben Stirling
Jermaine Samuel Hylton32′ 76′
Ross Callachan
Harrison Theodore Paton52′ 76′
78′ Bruce Anderson
Iain Angus Vigurs62′
78′ Marios Ogkmpoe
Keith Watson
57′ Reegan Mimnaugh
Ross James Draper
87′ Nathan Thomas
Charlie Lakin76′
78′ David Philani Moyo
Jordan Roy Tillson
Kyle Munro
Michael Gardyne77′
Callum Smith
William Robert McKay76′  85′
78′ Andrew Winter
Jordan Neil White62′  81′

Jedenastka Ross County była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka Ross County w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.