Hamilton Academical FC - Motherwell FC 0-1 (0-1). Liga szkocka - 2. kolejka Premiership

21 kwietnia na Fountain of Youth Stadium odbył się mecz 2. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Hamilton i Motherwell. Starcie zakończyło się zwycięstwem Motherwell 1-0.

M. O'Hara 37'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 35 pojedynków zespół Motherwell wygrał 14 razy i zanotował 13 porażek oraz osiem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między siódmą a 31. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 33. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Ronan Hughes osłabiając tym samym zespół Hamilton.

Jedynego gola meczu strzelił Mark O'Hara dla drużyny Motherwell. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki pomógł Christopher Long.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Motherwell.

Kibice Motherwell nie mogli już doczekać się wprowadzenia Barry'ego Maguire'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Christopher Long. W 68. minucie Ross Callachan zastąpił Lewisa Smitha.

Chwilę później trener Hamilton postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Reegan Mimnaugh, a murawę opuścił Brian Easton. Na 11 minut przed zakończeniem starcia w drużynie Hamilton doszło do zmiany. Nathan Thomas wszedł za Lee Hodsona. W drugiej połowie nie padły bramki.

Tyler Jordan Magloire
71′ Brian Neil Easton
Ricki Lamie
Aaron Martin
Declan Patrick Gallagher
79′ Lee James Stephen Hodson
Allan Campbell
7′ Hakeem Ademola Odoffin
Stephen Gerard O'Donnell
31′ 68′ Ross Callachan
Nathan McGinley
Kyle Munro
Mark O'Hara  37′
Scott Cameron McMann
Robert Crawford
33′ Ronan Hughes
Charles Dunne
71′ Reegan Mimnaugh
Bevis Kristofer Kizito Mugabi
Marley Redfern
Dean Cornelius
68′ Lewis Smith
Samuel Robert Foley
79′ Nathan Thomas
Jake Hastie
David Philani Moyo
Barry Maguire64′
Callum Smith
Steven Lawless

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Motherwell przyznał jedną żółtą.

Zespół Hamilton w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika.