Hamilton Academical FC - Kilmarnock FC 0-2 (0-2). Liga szkocka - 5. kolejka Premiership

W pojedynku 5. kolejki szkockiej Premiership, który rozegrany został 16 maja, drużyna Hamilton przegrała z Kilmarnock 0-2 (0-2). Spotkanie odbyło się na Fountain of Youth Stadium.

M. Pinnock 9',44'

Jedenastka Hamilton przed meczem zajmowała 11. pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 35 meczów zespół Kilmarnock wygrał 13 razy i zanotował 11 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kilmarnock w dziewiątej minucie spotkania, gdy Mitchell Pinnock strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ross Millen.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Gary'emu Dickerowi z drużyny gości. Była to 35. minuta meczu.

W 44. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Mitchell Pinnock z Kilmarnock. Przy zdobyciu bramki asystował Alan Power.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

W 47. minucie arbiter pokazał kartkę Brandonowi Haunstrupowi z Kilmarnock. W 53. minucie Ben Stirling został zmieniony przez George'a Stangera.

W 57. minucie kartkę dostał Greg Kiltie, piłkarz Kilmarnock. Chwilę później trener Hamilton postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Callum Smith, a murawę opuścił Bruce Anderson. A trener Kilmarnock wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Rory'ego McKenziego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Christopher Burke.

W 72. minucie arbiter ukarał kartką Aarona Martina, zawodnika gospodarzy. W 73. minucie karnego dla Kilmarnock nie wykorzystał Mitchell Pinnock. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Alan Power z jedenastki gości.

Kirk Broadfoot
72′ Aaron Martin
Zeno Ibsen Rossi
66′ Lewis Smith
Brandon Neil Haunstrup47′
53′ Ben Stirling
Alan Thomas Daniel Power90′
67′ Reegan Mimnaugh
Christopher Robert Burke67′
58′ Kyle Munro
Mitchell Bernard Pinnock  9′, 44′ 73′ (k.)
Ronan Hughes
Gary Richard Perry Dicker35′ 89′
Hakeem Ademola Odoffin
Greg Kiltie57′ 75′
58′ Bruce Anderson
Zechariah Joshua Henry Medley
53′ George William Stanger
Calum Waters
67′ Marley Redfern
Rory McKenzie67′
58′ Callum Smith
Youssouf Chafiq Mulumbu Ngangu89′
58′ Nathan Thomas
Aaron Tshibola75′
Charlie Trafford
George Oakley75′
66′ David Philani Moyo
Danny Whitehall

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Kilmarnock przyznał cztery.

Zespół Hamilton w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.