Hamilton Academical FC - Celtic Glasgow 0-3 (0-0). Liga szkocka - 20. kolejka Premiership

26 grudnia na Fountain of Youth Stadium odbył się pojedynek 20. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Hamilton i Celtic. Mecz zakończył się zwycięstwem Celtic 3-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Patryka Klimalę występującego w Celtic.

D. Turnbull 74'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Hamilton znajduje się na dole tabeli zajmując 11. pozycję, za to drużyna Celtic zajmując drugie miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 spotkań zespół Celtic wygrał 25 razy i zanotował jedną porażkę oraz dwa remisy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nira Bittona z Celtic, a w 31. minucie Scotta McManna z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Celtic w 49. minucie spotkania, gdy Odsonne Édouard zdobył z karnego pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Celtic, strzelając kolejnego gola. W 54. minucie wynik na 0-2 podwyższył Leigh Griffiths. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Odsonne Édouard.

W 69. minucie za Andrew Wintera wszedł Tunde Owolabi. Chwilę później trener Celtic postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Albian Ajeti, a murawę opuścił Leigh Griffiths.

Niedługo później David Turnbull wywołał eksplozję radości wśród kibiców Celtic, zdobywając kolejną bramkę w 74. minucie pojedynku. Między 77. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Celtic: Odsonne Édouard, David Turnbull, Ryan Christie, na ich miejsce weszli: Patryk Klimala, Michael Johnston, Mohamed Elyounoussi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bena Stirlinga, Davida Moya zajęli: Reegan Mimnaugh, Kyle Munro.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Greg John Taylor
82′ Ben Stirling
Ismaila Wafougossani Soro
Charlie Trafford
Ryan Christie83′
31′ Scott McMann
Odsonne Édouard  49′ (k.) 77′
Hakeem Ademola Odoffin
Callum William McGregor
69′ Andrew Winter
David Turnbull  74′ 78′
90′ David Philani Moyo
Leigh Griffiths  54′ 72′
Ryan Scully
Vasilis Cornelius Barkas
90′ Kyle Munro
Mohamed Amine Elyounoussi83′
82′ Reegan Mimnaugh
Michael Andrew Johnston78′
69′ Tunde Owolabi
Tomas Petar Rogić

Albian Afrim Ajeti72′

Patryk Klimala77′

Zespół Celtic był w posiadaniu piłki przez 73 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Celtic w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.