Dundee United Football Club - Livingston Football Club 0-1 (0-0). Liga - 2. kolejka

7 sierpnia na Tannadice Park odbył się mecz 2. kolejki cinch Premiership pomiędzy drużynami Dundee United i Livingston. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Livingston 1-0. Pojedynek obejrzało 7 442 widzów.

7 sierpnia  na Tannadice Park odbył się mecz  2. kolejki  cinch Premiership pomiędzy drużynami Dundee United  i Livingston. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Livingston 1-0. Pojedynek obejrzało 7 442 widzów.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 starć zespół Dundee United wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo aż osiem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach jedenastka Dundee United próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 47. minucie sędzia pokazał kartkę Nickiemu Devlinowi z Livingston.

Cristian Montano wywołał eksplozję radości wśród kibiców Livingston, strzelając gola w 49. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Nickiego Devlina.

W następstwie utraty gola trener Dundee United postanowił zagrać agresywniej. W 52. minucie zmienił pomocnika Craiga Sibbalda i na pole gry wprowadził napastnika Ilmariego Niskanena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Glenn Middleton został zastąpiony przez Anima Cudjoe'a. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Dundee United: Scottowi McMannowi w 57. i Anthony'emu Wattowi w 67. minucie.

Po chwili trener Livingston postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Andrewa Shinniego wszedł Jamie Brandon, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Livingston utrzymać prowadzenie. W 82. minucie Steven Fletcher został zmieniony przez Nicholasa Clarka, co miało wzmocnić drużynę Dundee United. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cristiana Montana na Jacksona Longridge'a oraz Seana Kellego na Scotta Bitsindou. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Livingston: Shamalowi George'owi w 88. i Scottowi Bitsindou w 90. minucie.

Przewaga zespołu Dundee United w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Dundee United dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.