Dundee United FC - Ross County FC 0-2 (0-2). Liga szkocka - 3. kolejka Premiership

1 maja na Tannadice Park odbył się mecz 3. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Dundee Utd i Ross County. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ross County 2-0.

A. Iacovitti 28'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 pojedynków jedenastka Ross County wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo aż 10 razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach drużyna Dundee Utd próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ross County w 24. minucie spotkania, gdy Jordan White strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Blair Spittal.

Prawie natychmiast Alexander Iacovitti wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ross County, strzelając kolejnego gola w 28. minucie pojedynku. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jason Naismith.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę obejrzał Alexander Iacovitti z zespołu gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 57. minucie za Iana Harkesa wszedł Peter Pawlett. W 58. minucie w jedenastce Dundee Utd doszło do zmiany. Logan Chalmers wszedł za Marca McNulty'ego.

Kibice Dundee Utd nie mogli już doczekać się wprowadzenia Louisa Appérégo. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Lawrence Shankland. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Ross County: Blairowi Spittalowi w 71. i Iainowi Vigursowi w 74. minucie. Chwilę później trener Ross County postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Regan Charles-Cook, a murawę opuścił Blair Spittal.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Ross County doszło do zmiany. Charlie Lakin wszedł za Michaela Gardyne'a. W drugiej połowie nie padły bramki.

Jason Naismith
66′ Mark Reynolds
Coll Ian Donaldson
Ryan Edwards
Alexander Iacovitti  28′ 44′
Jamie Robson
Leo Fuhr Hjelde
57′ Ian Andrew Harkes
Blair Spittal71′ 76′
73′ Jeando Pourrat Fuchs
Iain Angus Vigurs74′
Calum James Butcher
Michael Gardyne90′
58′ Marc McNulty
Stephen Kelly
58′ Lawrence Shankland
Jermaine Samuel Hylton
73′ Florent Hoti
Charlie Lakin90′
57′ Peter Ian Pawlett
Harrison Theodore Paton
66′ Kerr David Smith
Regan Evans Charles-Cook76′
58′ Louis George Appéré
William Robert McKay
58′ Logan Chalmers
Oliver Shaw

Przewaga drużyny Dundee Utd w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter nie ukarał zawodników Dundee Utd żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka Ross County w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.