Dundee United FC - Motherwell FC 2-1 (1-0). Liga szkocka - 10. kolejka Premiership

23 października na Tannadice Park odbyło się spotkanie 10. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Dundee Utd i Motherwell. Mecz zakończył się zwycięstwem Dundee Utd 2-1. Na stadionie stawiło się 6 854 widzów.

10. kolejka Szkocja - Premiership
2021-10-23 16:00 | Stadion: Tannadice Park | Widzów: 6854 | Arbiter: Kevin Clancy
T. Watt 70'

Zespół Dundee Utd bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała trzecie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 84 starcia zespół Dundee Utd wygrał 31 razy i zanotował 29 porażek oraz 24 remisy.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Callum Slattery z drużyny gości. Była to 34. minuta meczu.

W tym czasie zawodnicy Dundee Utd nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 35. minucie Ryan Edwards dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę przy bramce zaliczył Charlie Mulgrew.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Dundee Utd.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Motherwell: Liamowi Grimshawowi w 59. i Kevinowi van Veenowi w 66. minucie. W 70. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Anthony Watt.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Jeando Pourrat, piłkarz Dundee Utd.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Dundee Utd przyniosły efekt bramkowy. W 77. minucie wynik ustalił Charlie Mulgrew. Bramka padła po podaniu Ryana Edwardsa.

W 80. minucie Nicholas McCormack został zastąpiony przez Louisa Appérégo. W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nathana McGinleya z Motherwell, a w 89. minucie Ryana Edwardsa z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Stephen Gerard O'Donnell
 35′ 89′ Ryan Christopher Edwards
Bevis Kristofer Kizito Mugabi
 77′ Charlie Patrick Mulgrew
Juhani Lauri Henrik Ojala
Scott Cameron McMann
Nathan McGinley85′
Peter Ian Pawlett
Sean Goss
73′ Jeando Pourrat Fuchs
Anthony Paul Watt  70′ (k.)
80′ Nicholas Alexander McCormack Clark
Barry Maguire
80′ Louis George Appéré
Mark O'Hara82′
Maxime Gérard Biamou Ngapmou Yoke
Jordan Stephen Roberts86′
Logan Chalmers
Connor Jon Shields82′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Drużyna Dundee Utd w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.