Dundee United FC - Motherwell FC 1-1 (0-1). Liga szkocka - 20. kolejka Premiership

W meczu 20. kolejki szkockiej Premiership, który rozegrany został 26 grudnia, jedenastka Dundee Utd zremisowała z Motherwell 1-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Tannadice Park.

T. Watt 9'

Drużyna Motherwell przed meczem zajmowała 10. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 81 spotkań zespół Dundee Utd wygrał 31 razy i zanotował 28 porażek oraz 22 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Motherwell w dziewiątej minucie spotkania, gdy Anthony Watt zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Liam Polworth.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Motherwell.

W 46. minucie arbiter pokazał kartkę Jamiemu Robsonowi z zespołu gospodarzy. Kibice Dundee Utd nie mogli już doczekać się wprowadzenia Petera Pawletta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Jamie Robson. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę.

W 68. minucie Paul McMullan zastąpił Adriána Spörlego. Po chwili trener Motherwell postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Jordan White, a murawę opuścił Callum Lang. W tej samej minucie Calum Butcher został zmieniony przez Nicholasa Clarka, co miało wzmocnić jedenastkę Dundee Utd. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Roberta Crawforda na Deana Corneliusa.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Dundee Utd: Jeandowi Fuchsowi w 83. i Liamowi Smithowi w 86. minucie.

Zespół gości długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 83 minuty, jednak drużyna Dundee Utd doprowadziła do remisu. Gola strzelił Nicholas Clark. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Trevor Carson
86′ Liam Smith
Mark O'Hara
Mark Gerard Connolly
Ricki Lamie
Mark Reynolds
Declan Patrick Gallagher
46′ 57′ Jamie Robson
Allan Campbell
77′ Calum James Butcher
Stephen Gerard O'Donnell
68′ Paul James McMullan
Liam David Grimshaw
Luke Bolton
Liam Polworth
83′ Jeando Pourrat Fuchs
Bevis Kristofer Kizito Mugabi
68′ Adrián Marcelo Spörle
Nathan McGinley
Ian Andrew Harkes
Dean Cornelius80′
57′ Peter Ian Pawlett
Barry Maguire
Dillon Thomas Powers
Devante Lavon Andrew Cole
Louis George Appéré
Jake Hastie
77′  90′ Nicholas Alexander McCormack Clark
Jordan Neil White77′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Motherwell żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Motherwell w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.