Dundee United FC - Celtic Glasgow 0-3 (0-2). Liga szkocka - 17. kolejka Premiership

W pojedynku 17. kolejki szkockiej Premiership, który rozegrany został 5 grudnia, zespół Dundee Utd przegrał z Celtic 0-3 (0-2). Mecz na Tannadice Park obejrzało 8 311 widzów.

17. kolejka Szkocja - Premiership
2021-12-05 13:00 | Stadion: Tannadice Park | Widzów: 8311 | Arbiter: Don Robertson
L. Scales 81'

Drużyna Celtic bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała drugie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 80 starć zespół Celtic wygrał 59 razy i zanotował pięć porażek oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Celtic w 19. minucie spotkania, gdy Tomas Rogić zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Cameron Carter-Vickers.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Carlowi Starfeltowi z Celtic. Była to 20. minuta starcia.

Zespół Dundee Utd ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się David Turnbull. Bramka padła po podaniu Calluma McGregora.

Drugą połowę zespół Celtic rozpoczął w zmienionym składzie, za Jamesa Forresta wszedł Liel Abada. W 52. minucie za Louisa Appérégo wszedł Calum Butcher.

Po godzinie gry kartkę otrzymał Calum Butcher z drużyny gospodarzy.

Trzeba było trochę poczekać, aby Liam Scales wywołał eksplozję radości wśród kibiców Celtic, zdobywając kolejną bramkę w 81. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki pomógł Liel Abada.

W 82. minucie w jedenastce Dundee Utd doszło do zmiany. Darren Watson wszedł za Nicholasa McCormacka. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Michael Andrew Johnston
52′ Louis George Appéré
Callum William McGregor
Jeando Pourrat Fuchs
Tomas Petar Rogić  19′ 70′
Ian Andrew Harkes
Kyogo Furuhashi
82′ Nicholas Alexander McCormack Clark
David Turnbull  40′
Trevor Carson
Scott Bain
Kerr David Smith
Adam Montgomery
52′ 61′ Calum James Butcher
Liel Abada46′
82′ Darren Watson
Albian Afrim Ajeti

Drużyna Celtic była w posiadaniu piłki przez 71 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół Dundee Utd w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.