Dundee United FC - Aberdeen FC 1-0 (0-0). Liga szkocka - 32. kolejka Premiership

20 marca na Tannadice Park odbył się mecz 32. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Dundee Utd i Aberdeen. Starcie zakończyło się zwycięstwem Dundee Utd 1-0.

A. Spörle 61'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 76 spotkań zespół Aberdeen wygrał 29 razy i zanotował 26 porażek oraz 21 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Lewisowi Fergusonowi z drużyny gości. Była to 44. minuta meczu.

Jedyną bramkę meczu zdobył Adrián Spörle dla zespołu Dundee Utd. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy golu zanotował Lawrence Shankland.

Niedługo później trener Aberdeen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Niall McGinn, a murawę opuścił Connor McLennan. A trener Dundee Utd wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Louisa Appérégo. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Adrián Spörle. W 86. minucie Dean Campbell został zmieniony przez Calluma Hendry'ego.

Lewis Ferguson44′
90′ Calum James Butcher
Dean Graeme Campbell86′
Marc McNulty
Connor McLennan76′
Lawrence Shankland
Florian Kamberi86′
 61′ 84′ Adrián Marcelo Spörle
Ethan Ross
84′ Louis George Appéré
Miko Aarne Virtanen
Logan Chalmers
Callum Hendry86′
90′ Nicholas Alexander McCormack Clark
Fraser Hornby86′

Zespół Aberdeen miał 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Aberdeen pokazał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna Aberdeen w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.