Dundee FC - Saint Johnstone FC 1-0 (1-0). Liga szkocka - 16. kolejka Premiership

W pojedynku 16. kolejki szkockiej Premiership, który rozegrany został 1 grudnia, jedenastka Dundee FC wygrała z Saint Johnstone 1-0 (1-0). Mecz na Kilmac Stadium at Dens Park obejrzało 5 196 widzów.

16. kolejka Szkocja - Premiership
2021-12-01 20:45 | Stadion: Kilmac Stadium at Dens Park | Widzów: 5196 | Arbiter: Andrew Dallas
Dundee FC
Saint Johnstone FC
1
0
D. Mullen 39'

Było to spotkanie drużyn broniących się przed spadkiem. Grał ze sobą 11. i dziewiąty zespół Premiershipu.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 37 meczów drużyna Saint Johnstone wygrała 17 razy i zanotowała 12 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dundee FC w 39. minucie spotkania, gdy Danny Mullen zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Paul McGowan.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Dundee FC.

Na drugą połowę drużyna Saint Johnstone wyszła w zmienionym składzie, za Murraya Davidsona wszedł Liam Craig. W 68. minucie Eetu Vertainen zastąpił Viva Solomona-Otabora.

W 76. minucie w zespole Dundee FC doszło do zmiany. Leigh Griffiths wszedł za Paula McGowana. W doliczonej drugiej minucie spotkania kartkę dostał Viv Solomon-Otabor, zawodnik Saint Johnstone. W drugiej połowie nie padły gole.

Callum Booth
76′ Paul McGowan
Murray Davidson46′
 39′ Danny Mullen
Reece Devine
76′ Leigh Griffiths
Liam Craig46′

Viv Solomon-Otabor68′ 90′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Saint Johnstone przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała jednej zmiany. Natomiast drużyna Saint Johnstone w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.