Celtic Glasgow - Saint Johnstone FC 4-0 (2-0). Liga szkocka - 4. kolejka Premiership

W starciu 4. kolejki szkockiej Premiership, które rozegrane zostało 12 maja, drużyna Celtic wysoko wygrała z Saint Johnstone 4-0 (2-0). Pojedynek odbył się na Celtic Park w Glasgow.

K. Dembélé 85'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 59 razy. Drużyna Celtic wygrała aż 43 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko osiem.

Zespół Saint Johnstone od początku meczu skupił się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Celtic w 23. minucie spotkania, gdy David Turnbull zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Ryan Christie.

Jedenastka Saint Johnstone ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Odsonne Édouard. To już osiemnaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Scott Brown.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Celtic postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Ismaila Soro, a murawę opuścił Scott Brown. W tej samej minucie Adam Montgomery zastąpił Grega Taylora.

W 73. minucie boisko opuścili piłkarze Celtic: Michael Johnston, Leigh Griffiths, a na ich miejsce weszli Mohamed Elyounoussi, Odsonne Édouard. A trener Saint Johnstone wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Davida Wotherspoona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Craig Conway. W 79. minucie w zespole Celtic doszło do zmiany. Karamoko Dembélé wszedł za Jamesa Forresta.

Dopiero w drugiej połowie Kristoffer Vassbakk wywołał eksplozję radości wśród kibiców Celtic, strzelając kolejnego gola w tej samej minucie meczu. Przy zdobyciu bramki pomagał Michael Johnston.

W 83. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Alexander Ferguson, Guy Melamed, a na ich miejsce weszli Charlie Gilmour, Glenn Middleton.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Celtic w 85. minucie spotkania, gdy Karamoko Dembélé zdobył czwartą bramkę. Bramka padła po podaniu Davida Turnbulla.

W doliczonej pierwszej minucie spotkania w drużynie Saint Johnstone doszło do zmiany. John Robertson wszedł za Christophera Kane'a. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Jamie Daniel Mccart
 79′ Kristoffer Vassbakk Ajer
Jason Kerr
63′ Adam Montgomery
James Dominic Brown
Ryan Christie
Charlie Ian Gilmour83′
79′ James Forrest
Callum Booth
73′ Mohamed Amine Elyounoussi
Craig James Bryson
 23′ David Turnbull
Glenn Bell Dollar Middleton83′
63′ Scott Brown
Christopher Kane90′
 24′ 73′ Odsonne Édouard
Alexander Ferguson83′
63′ Greg John Taylor
Guy Melamed83′
73′ Michael Andrew Johnston
John Robertson90′
63′ Ismaila Wafougossani Soro

Albian Afrim Ajeti

79′  85′ Karamoko Kader Dembélé

73′ Leigh Griffiths

Zespół Celtic był w posiadaniu piłki przez 71 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Jedenastka Celtic zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka Saint Johnstone w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.