Celtic Glasgow - Hibernian Edynburg 1-1 (0-0). Liga szkocka - 23. kolejka Premiership

W spotkaniu 23. kolejki szkockiej Premiership, które rozegrane zostało 11 stycznia, jedenastka Celtic zremisowała z Hibernianem 1-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Celtic Park w Glasgow. Na boisku mogliśmy zobaczyć Macieja Dabrowskiego występującego w Hibernianie.

K. Nisbet 90'

Zespół Celtic bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała drugie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 81 razy. Zespół Celtic wygrał aż 49 razy, zremisował 22, a przegrał tylko 10.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Ismaila Soro z Celtic. Była to 35. minuta starcia.

Na murawie, jak to często zdarzało się Hibernianowi w tym sezonie, pojawił się Lewis Stevenson, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Josha Doiga. W 52. minucie w drużynie Hibernianu doszło do zmiany. Christian Doidge wszedł za Dreya Wrighta.

W 55. minucie arbiter przyznał kartkę Charles'owi Otcie z zespołu gości. W 61. minucie Cameron Harper został zmieniony przez Armstronga Okofleksa. W 67. minucie Tomas Rogić został zmieniony przez Ewana Hendersona, co miało wzmocnić jedenastkę Celtic. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Josepha Newella na Stevie Mallana.

W 71. minucie kartkę dostał Ryan Porteous, piłkarz Hibernianu. Trener Celtic postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Michaela Johnstona i na pole gry wprowadził napastnika Karamoka Dembélégo. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Na 10 minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Hibernianu doszło do zmiany. Stephen McGinn wszedł za Charles'a Ottę.

Bramkarz Hibernianu wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 82. minucie bramkę zdobył David Turnbull.

Zawodnicy Hibernianu otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W doliczonej pierwszej minucie meczu wynik ustalił Kevin Nisbet. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Josh Thomas Doig46′
35′ Ismaila Wafougossani Soro
Drey Jermaine Wright52′
 82′ David Turnbull
Charles Melker Otto Hallberg55′ 80′
79′ Michael Andrew Johnston
Alexandros Gogić
Callum William McGregor
Joseph Peter Newell68′
67′ Tomas Petar Rogić
Kevin Nisbet  90′
61′ Cameron Harper
Stevie Patrick Mallan68′
67′ Ewan Henderson
Stephen McGinn80′
61′ Armstrong Okoflex
Christian Rhys Doidge52′
79′ Karamoko Kader Dembélé
James Gullan

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Celtic w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.