Celtic Glasgow - Dundee United FC 3-0 (2-0). Liga szkocka - 21. kolejka Premiership

30 grudnia na Celtic Park w Glasgow odbyło się starcie 21. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Celtic i Dundee Utd. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Celtic 3-0.

O. Édouard 76'

Drużyna Celtic bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała drugą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 77 razy. Zespół Celtic wygrał aż 58 razy, zremisował 14, a przegrał tylko pięć.

Jedenastka Dundee Utd od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Celtic w 23. minucie spotkania, gdy Ismaila Soro strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Callum McGregor.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Peter Pawlett z drużyny gości. Była to 38. minuta spotkania.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Celtic, zdobywając kolejną bramkę. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się David Turnbull. Asystę przy golu zanotował Ismaila Soro.

W 51. minucie Christopher Jullien zastąpił Nira Bittona. W 56. minucie sędzia przyznał kartkę Liamowi Smithowi z Dundee Utd.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Dundee Utd doszło do zmiany. Paul McMullan wszedł za Lawrence'a Shanklanda. Po chwili trener Dundee Utd postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Dillon Powers, a murawę opuścił Peter Pawlett.

Trzeba było trochę poczekać, aby Odsonne Édouard wywołał eksplozję radości wśród kibiców Celtic, zdobywając kolejną bramkę w 76. minucie meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Leigh Griffiths.

W 77. minucie w zespole Celtic doszło do zmiany. Tomas Rogić wszedł za Davida Turnbulla. Trener Celtic wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Albiana Ajetiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie aż pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Leigh Griffiths. Między 80. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Celtic: Ismaila Soro, Odsonne Édouard, na ich miejsce weszli: Scott Brown, Mohamed Elyounoussi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Liama Smitha, Jamiego Robsona zajęli: Luke Bolton, Adrián Spörle.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Liam Smith56′ 83′
51′ Christopher Jullien
Nicholas Clark
 23′ 80′ Ismaila Wafougossani Soro
Peter Ian Pawlett38′ 74′
 40′ 77′ David Turnbull
Ian Harkes
77′ Leigh Griffiths
Marc McNulty
 76′ 80′ Odsonne Édouard
Adrián Marcelo Spörle83′
51′ Nir Bitton
Luke Bolton83′
80′ Scott Brown
Paul McMullan68′
80′ Mohamed Amine Elyounoussi
Lewis Neilson
Michael Andrew Johnston
Dillon Thomas Powers74′
77′ Tomas Petar Rogić
Louis George Appéré
77′ Albian Afrim Ajeti
Kai Fotheringham

Jedenastka Celtic była w posiadaniu piłki przez 73 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Drużyna Celtic zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Dundee Utd pokazał dwie żółte.

Jedenastka Celtic w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.