Celtic Glasgow - Dundee United FC 1-1 (1-1). Liga szkocka - 7. kolejka Premiership

26 września na Celtic Park w Glasgow odbył się mecz 7. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Celtic i Dundee Utd. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

I. Harkes 18'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Dundee Utd zajmowała piąte, natomiast jedenastka Celtic - szóste miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 79 pojedynków zespół Celtic wygrał 59 razy i zanotował pięć porażek oraz 15 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 15. minucie arbiter ukarał kartką Jeanda Pourrata, piłkarza gości.

W tym czasie zawodnicy Celtic nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Po kwadransie gry bramkę zdobył Liel Abada. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Jota.

Piłkarze Dundee Utd szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Ian Harkes. Asystę zaliczył Ilmari Niskanen.

W 26. minucie Josip Juranović został zastąpiony przez Adama Montgomery'ego. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna Celtic rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jamesa McCarthy'ego wszedł Ismaila Soro. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w jedenastce Dundee Utd doszło do zmiany. Adrián Spörle wszedł za Ilmariego Niskanena.

Trener Dundee Utd postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Petera Pawletta i na pole gry wprowadził napastnika Louisa Appérégo. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Kieran Freeman z drużyny gości. Była to 90. minuta starcia. W drugiej połowie nie padły gole.

Ryan Edwards
26′ Josip Juranović
Scott McMann
Tomas Petar Rogić
Jeando Pourrat Fuchs15′
David Turnbull
Ian Andrew Harkes  18′
46′ James McCarthy
Dylan James Christopher Levitt
 16′ Liel Abada
Trevor Carson
26′ Adam Montgomery
Christopher Robert Mochrie
46′ Ismaila Wafougossani Soro
Louis George Appéré79′
Owen Moffat
Logan Chalmers

Przewaga zespołu Celtic w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Zespół Celtic zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał zawodników Celtic żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Jedenastka Celtic dokonała dwóch zmian. Drużyna gości w drugiej połowie także wymieniła dwóch zawodników.