Celtic Glasgow - Aberdeen FC 2-1 (1-1). Liga szkocka - 15. kolejka Premiership

W pojedynku 15. kolejki szkockiej Premiership, który rozegrany został 28 listopada, jedenastka Celtic wygrała z Aberdeen 2-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Celtic Park w Glasgow.

L. Ferguson 33'

Drużyna Celtic bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała drugie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 101 razy. Drużyna Celtic wygrała aż 80 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko 10.

Od pierwszych minut drużyna Celtic zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Aberdeen była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Celtic w 20. minucie spotkania, gdy Jota strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Callum McGregor.

W 26. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Calluma McGregora z Celtic, a w 28. minucie Rossa McCroriego z drużyny przeciwnej.

Piłkarze gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 33. minucie gola wyrównującego strzelił z karnego Lewis Ferguson.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 49. minucie za Dylana McGeoucha wszedł Dean Campbell.

Zawodnicy Celtic odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 60. minucie wynik ustalił Callum McGregor.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w zespole Celtic doszło do zmiany. James Forrest wszedł za Liela Abadę. W następstwie utraty bramki trener Aberdeen postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Scotta Browna i na pole gry wprowadził napastnika Austina Samuelsa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w drużynie Aberdeen doszło do zmiany. Teddy Graham wszedł za Marleya Watkinsa.

Niedługo później trener Celtic postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Michael Johnston, a murawę opuścił Jota. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Michaelowi Johnstonowi z jedenastki gospodarzy. Była to 90. minuta meczu. W doliczonej czwartej minucie starcia w drużynie Celtic doszło do zmiany. Albian Ajeti wszedł za Kyoga Furuhashiego.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Lewis Ferguson  33′ (k.)
 60′ 26′ Callum William McGregor
Dylan McGeouch49′
James McCarthy
Scott Brown66′
62′ Liel Abada
Ryan Peter Hedges
90′ Kyogo Furuhashi
Christian Ramírez
 20′ 83′ João Pedro Neves Filipe
Teddy Christopher Graham Jenks66′
62′ James Forrest
Matthew Ben Longstaff
83′ 90′ Michael Andrew Johnston
Jay Aston Emmanuel-Thomas
Ismaila Wafougossani Soro
Niall McGinn
90′ Albian Afrim Ajeti
Austin Samuels66′

Zespół Celtic był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Piłkarze Celtic otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.