Celtic Glasgow - Aberdeen FC 1-0 (1-0). Liga szkocka - 4. kolejka Premiership

17 lutego na Celtic Park w Glasgow odbył się mecz 4. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Celtic i Aberdeen. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Celtic 1-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Patryka Klimalę występującego w Celtic.

D. Turnbull 14'

Zespół Celtic bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała trzecie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 97 pojedynków jedenastka Celtic wygrała 77 razy i zanotowała 10 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Celtic w 14. minucie spotkania, gdy David Turnbull zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Callum McGregor.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Celtic.

Trener Aberdeen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Connor McLennan, a murawę opuścił Jonathan Hayes. A kibice Celtic nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tomasa Rogicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Albian Ajeti.

W 72. minucie Ismaila Soro został zastąpiony przez Scotta Browna. Między 77. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Aberdeen: Fraser Hornby, Matthew Kennedy, Dean Campbell, na ich miejsce weszli: Callum Hendry, Niall McGinn, Dylan McGeouch. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Odsonne'a Édouarda, Davida Turnbulla zajęli: Patryk Klimala, Mohamed Elyounoussi. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Aberdeen: Callumowi Hendry'emu w 83. i Lewisowi Fergusonowi w 88. minucie.

Dean Campbell82′
72′ Ismaila Wafougossani Soro
Jonathan Hayes62′
 14′ 81′ David Turnbull
Lewis Ferguson88′
81′ Odsonne Édouard
Fraser Hornby77′
62′ Albian Afrim Ajeti
Dylan McGeouch82′
72′ Scott Brown
Niall McGinn77′
81′ Mohamed Amine Elyounoussi
Ethan Ross
62′ Tomas Petar Rogić
Miko Aarne Virtanen
Leigh Griffiths
Callum Hendry77′ 83′
81′ Patryk Klimala
Connor McLennan62′

Drużyna Celtic była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał zawodników Celtic żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Obie jedenastki wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.