Aberdeen Football Club - Motherwell Football Club 2-3 (1-1). Liga - 3. kolejka

W starciu 3. kolejki cinch Premiership, które rozegrane zostało 13 sierpnia, drużyna Aberdeen przegrała z Motherwell 2-3 (1-1). Mecz na Pittodrie Stadium obejrzało 14 714 widzów.

W  starciu 3. kolejki  cinch Premiership, które rozegrane zostało 13 sierpnia, drużyna Aberdeen przegrała  z Motherwell  2-3 (1-1). Mecz na Pittodrie Stadium obejrzało 14 714 widzów.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 33 mecze zespół Aberdeen wygrał 16 razy i zanotował 13 porażek oraz cztery remisy.

Już w pierwszych minutach zespół Aberdeen próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W zdobyciu bramki pomógł Connor Shields.

W tym czasie to piłkarze Motherwell otworzyli wynik. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Blair Spittal.

W 30. minucie Matthew Kennedy został zastąpiony przez Shaydena Morrisa. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Callumowi Slattery'emu z jedenastki Motherwell. Była to 35. minuta pojedynku.

Zawodnicy Aberdeen odpowiedzieli strzeleniem gola. W 42. minucie Bojan Miovski wyrównał wynik meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Aberdeen w 47. minucie spotkania, gdy Jonny Hayes zdobył drugą bramkę. Bramka padła po podaniu Seana Gossa.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 52. minucie gola wyrównującego strzelił Callum Slattery.

Niedługo po stracie bramki zespół Motherwell ponownie trafił do bramki rywala. W 55. minucie wynik ustalił Kevin van Veen.

Trener Aberdeen postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Jonny'ego Hayesa i na pole gry wprowadził napastnika Duka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 85. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Josha Morrisa z Motherwell, a w szóstej minucie doliczonego czasu spotkania Jacka MacKenziego z drużyny przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-3.

Przewaga zespołu Aberdeen w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Aberdeen, natomiast piłkarzom Motherwell przyznał dwie.

Zespół Aberdeen wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Motherwell w drugiej połowie dokonała czterech zmian.