Aberdeen FC - Saint Johnstone FC 2-1 (1-1). Liga szkocka - 20. kolejka Premiership

26 grudnia na Pittodrie Stadium odbyło się spotkanie 20. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Aberdeen i Saint Johnstone. Starcie zakończyło się zwycięstwem Aberdeen 2-1.

L. Gordon 38'

Drużyna Saint Johnstone przed meczem zajmowała dziewiątą pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 59 meczów zespół Aberdeen wygrał 21 razy i zanotował 19 porażek oraz 19 remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W piątej minucie Scott Tanser został zastąpiony przez Calluma Bootha.

Trzeba było trochę poczekać, aby Liam Gordon wywołał eksplozję radości wśród kibiców Saint Johnstone, strzelając gola w 38. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Liama Craiga.

Piłkarze Aberdeen odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W drugiej minucie doliczonego czasu Sam Cosgrove wyrównał wynik meczu z karnego.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Aberdeen przyniosły efekt bramkowy. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Ashton Taylor.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Saint Johnstone: Alistairowi McCannowi w 57. i Liamowi Craigowi w 62. minucie. Chwilę później trener Saint Johnstone postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Callum Hendry, a murawę opuścił Christopher Kane. A kibice Aberdeen nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ryana Edmondsona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Curtis Main.

W 81. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Calluma Hendrego z Saint Johnstone, a w 83. minucie Sama Cosgrove'a z drużyny przeciwnej. W 86. minucie Liam Craig został zmieniony przez Guy'ego Melameda, co miało wzmocnić zespół Saint Johnstone. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sama Cosgrove'a na Funsa-Kinga Oję. W 90. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Callum Hendry z Saint Johnstone i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 81. minucie.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Jamie Daniel Mccart
 54′ Ashton John Taylor
Liam Craig62′ 86′
72′ Curtis Lee Main
Steven May
 45′ (k.) 83′ 89′ Sam Benjamin Cosgrove
Murray Davidson
89′ Funso-King Ojo
Alexander Ferguson
72′ Ryan David Edmondson
Callum Hendry67′ 81′ 90′
Niall McGinn
Guy Melamed86′

Zawodnicy Saint Johnstone dostali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół Aberdeen w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna gości wykorzystała wszystkie zmiany.