Aberdeen FC - Ross County FC 2-0 (1-0). Liga szkocka - 17. kolejka Premiership

W spotkaniu 17. kolejki szkockiej Premiership, które rozegrane zostało 12 grudnia, drużyna Aberdeen zwyciężyła z Ross County 2-0 (1-0). Mecz odbył się na Pittodrie Stadium.

C. Main 5',57'

Zespół Ross County przed meczem zajmował 11. pozycję w tabeli, zatem musiał zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 starcia jedenastka Aberdeen wygrała 14 razy i zanotowała siedem porażek oraz dwa remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach spotkania bramkę zdobył Curtis Main. W zdobyciu bramki pomógł Connor McLennan.

W 17. minucie za Alexandra Iacovittiego wszedł Josh Reid. W 32. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rossa McCroriego z Aberdeen, a w 33. minucie Regana Charlesa-Cooka z drużyny przeciwnej. Trener Ross County wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Billy'ego McKaya. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Connor Randall.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Aberdeen.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Aberdeen w 57. minucie spotkania, gdy Curtis Main zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Ryan Hedges.

W 64. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Michael Gardyne, Jermaine Hylton, a na ich miejsce weszli Jordan Roy, Harrison Paton. Na murawie, jak to często zdarzało się Aberdeen w tym sezonie, pojawił się Shaleum Logan, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 73. minucie Connora McLennana. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Callum Morris
32′ Ross McCrorie
Alexander Iacovitti17′
73′ Connor McLennan
Stephen Kelly
90′ Jonathan Hayes
Harrison Theodore Paton64′
84′ Matthew Kennedy
Regan Evans Charles-Cook33′
90′ Dean Graeme Campbell
Iain Angus Vigurs
Ryan Peter Hedges
Jordan Roy Tillson64′
 5′, 57′ 90′ Curtis Lee Main
Ross Cameron Stewart
Tom Ritchie
Ross Doohan
Ronald José Hernández Pimentel
Josh Reid17′
73′ Shaleum Logan
Ben Williamson
90′ Kieran Ngwenya
Michael Gardyne64′
Calvin William Ramsay
Jermaine Samuel Hylton64′
90′ Funso-King Ojo
William Robert McKay36′
84′ Sam Benjamin Cosgrove
Matthew Wright
Ryan David Edmondson

90′ Niall McGinn

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół Aberdeen w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości dokonała czterech zmian.