Aberdeen FC - Motherwell FC 2-0 (1-0). Liga szkocka - 25. kolejka Premiership

23 stycznia na Pittodrie Stadium odbyło się spotkanie 25. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Aberdeen i Motherwell. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Aberdeen 2-0.

A. Considine 77'

Drużyna Motherwell przed meczem zajmowała 11. miejsce w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 91 starć zespół Aberdeen wygrał 36 razy i zanotował 30 porażek oraz 25 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Declanowi Gallagherowi z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Aberdeen w 15. minucie spotkania, gdy Thomas Hoban zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Matty Kennedy.

Między 26. a 27. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Aberdeen.

Trener Motherwell wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Christophera Longa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Sherwin Seedorf. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Liam Polworth, osłabiając zespół Motherwell. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 26. minucie.

W 56. minucie Anthony Watt zastąpił Harry'ego Smitha. W 72. minucie w drużynie Aberdeen doszło do zmiany. Dean Campbell wszedł za Funsa-Kinga Oję.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Aberdeen, strzelając kolejnego gola. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Andrew Considine.

Chwilę później trener Aberdeen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Connor McLennan, a murawę opuścił Scott Wright. Między 83. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Aberdeen: Matty Kennedy, Jonathan Hayes, Sam Cosgrove, na ich miejsce weszli: Miko Virtanen, Gregory Leigh, Curtis Main. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jake'a Carrolla, Devante'a Cole'a, Roberta Crawforda zajęli: Nathan McGinley, Jake Hastie, Barry Maguire. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Liam Patrick Kelly
 15′ Thomas Michael Hoban
Stephen Gerard O'Donnell
 77′ Andrew Considine
Allan Campbell
26′ 79′ Scott Wright
Liam Polworth26′ 48′
87′ Matthew Kennedy
Robert Crawford88′
88′ Jonathan Hayes
Sherwin Dandery Seedorf46′
27′ 72′ Funso-King Ojo
Devante Lavon Andrew Cole83′
88′ Sam Cosgrove
Anthony Paul Watt56′
Gary Woods
Peter Morrison
88′ Gregory Leigh
Max Johnston
Shaleum Logan
Ricki Lamie
72′ Dean Campbell
Nathan McGinley83′
Niall McGinn
Barry Maguire88′
87′ Miko Aarne Virtanen
Jake Hastie83′
Bruce Anderson
Christopher Michael Long46′
88′ Curtis Lee Main
Ross MacIver
79′ Connor McLennan
Harry Smith56′

Zespół Aberdeen był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gości, natomiast zawodnikom Aberdeen pokazał dwie żółte.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.