Aberdeen FC - Livingston FC 2-0 (1-0). Liga szkocka - 16. kolejka Premiership

W starciu 16. kolejki szkockiej Premiership, które rozegrane zostało 1 grudnia, zespół Aberdeen zwyciężył z Livingston 2-0 (1-0). Mecz na Pittodrie Stadium obejrzało 6 295 widzów.

16. kolejka Szkocja - Premiership
2021-12-01 20:45 | Stadion: Pittodrie Stadium | Widzów: 6295 | Arbiter: Craig Napier
Aberdeen FC
Livingston FC
2
0
R. Hedges 23'
D. Bates 75'

Zespół Livingston przed meczem zajmował 10. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 28 razy. Drużyna Aberdeen wygrała aż 15 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko pięć.

Od pierwszych minut drużyna Aberdeen zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Livingston była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Trzeba było trochę poczekać, aby Ryan Hedges wywołał eksplozję radości wśród kibiców Aberdeen, strzelając gola w 23. minucie meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Christian Ramírez.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Aberdeen.

Na drugą połowę zespół Livingston wyszedł w zmienionym składzie, za Stephena Obileyego wszedł Andrew Shinnie. Trener Livingston postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Jack Hamilton, a murawę opuścił Bruce Anderson.

Jedyną żółtą kartkę w meczu dostał Jackson Longridge z Livingston. Była to 47. minuta spotkania. Jackson Longridge z Livingston po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 47. minucie. W 64. minucie Alan Forrest został zmieniony przez Jamesa Penrice'a.

Drużyna Livingston ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 75. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi David Bates. Bramka padła po podaniu Jonathana Hayesa.

Trener Aberdeen wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nialla McGinna. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Marley Watkins. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Thomas Peter Wilson Parkes
 75′ David Robert Bates
Alan Forrest64′
 23′ 85′ Ryan Peter Hedges
Jackson Longridge47′ 61′
84′ Christian Ramírez
Stéphane Richi Oméonga
80′ Marley Joseph Watkins
Craig Sibbald
80′ Niall McGinn
Jack Hamilton46′
84′ Connor McLennan
Harrison Andreas Panayiotou
85′ Austin Samuels
Andrew Shinnie46′

Drużyna Aberdeen była w posiadaniu piłki przez 74 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Livingston przyznał jedną żółtą i jedną czerwoną.