Aberdeen FC - Kilmarnock FC 1-0 (1-0). Liga szkocka - 33. kolejka Premiership

20 lutego na Pittodrie Stadium odbyło się starcie 33. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Aberdeen i Kilmarnock. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Aberdeen 1-0.

C. Hendry 21'

Drużyna Kilmarnock przed meczem zajmowała 10. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 94 spotkania jedenastka Aberdeen wygrała 44 razy i zanotowała 30 porażek oraz 20 remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 20. minucie za Frasera Hornby'ego wszedł Callum Hendry.

Jedyną bramkę meczu zdobył Callum Hendry dla drużyny Aberdeen. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki asystował Niall McGinn.

W 29. minucie w jedenastce Kilmarnock doszło do zmiany. Zechariah Medley wszedł za Clévida Dikamonę. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Diaguely Dabo z drużyny gości. Była to 40. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Aberdeen.

Drugą połowę jedenastka Kilmarnock rozpoczęła w zmienionym składzie, za Diaguely'ego Dabo, Christophera Burke'a weszli Kyle Lafferty, Aaron McGowan. W 51. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nialla McGinna z Aberdeen, a w 62. minucie Aarona McGowana z drużyny przeciwnej.

Po chwili trener Aberdeen postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Nialla McGinna. Na boisko wszedł Matthew Kennedy, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Trener Kilmarnock postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił obrońcę Brandona Haunstrupa i na pole gry wprowadził napastnika Grega Kiltiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Nicke Kabamba został zmieniony przez Danny'ego Whitehalla, co miało wzmocnić jedenastkę Kilmarnock. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Deana Campbella na Mika Virtanena w 88. minucie.

Christopher Robert Burke46′
88′ Dean Campbell
Diaguely Dabo40′ 46′
51′ 70′ Niall McGinn
Youssouf Chafiq Mulumbu Ngangu
Lewis Ferguson
Mitchell Bernard Pinnock
20′ Fraser Hornby
Zeno Ibsen Rossi
70′ Matthew Kennedy
Rory McKenzie
Dylan McGeouch
Aaron Tshibola
Ethan Ross
Greg Kiltie74′
88′ Miko Aarne Virtanen
Kyle Lafferty46′
20′  21′ Callum Hendry
Danny Whitehall74′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Kilmarnock pokazał dwie.

Drużyna gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Kilmarnock wymienił pięciu zawodników.