Aberdeen FC - Hibernian Edynburg 0-1 (0-1). Liga szkocka - 4. kolejka Premiership

W starciu 4. kolejki szkockiej Premiership, które rozegrane zostało 12 maja, zespół Aberdeen przegrał z Hibernianem 0-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Pittodrie Stadium. Na boisku mogliśmy zobaczyć Macieja Dąbrowskiego występującego w Hibernianie.

C. Doidge 41'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Hibernianu przebywa na dole tabeli zajmując dziewiątą pozycję, za to zespół Aberdeen zajmując trzecie miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 86 meczów drużyna Aberdeen wygrała 39 razy i zanotowała 24 porażki oraz 23 remisy.

Już w pierwszych minutach drużyna Aberdeen próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną bramkę meczu dla Hibernianu zdobył Christian Doidge w 41. minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę zanotował Jackson Irvine.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Hibernianu.

Kibice Aberdeen nie mogli już doczekać się wprowadzenia Matthew Kennedy'ego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Jonathan Hayes. W 54. minucie Charles Otto został zastąpiony przez Kyle'a Magennisa.

Na murawie, jak to często zdarzało się Hibernianowi w tym sezonie, pojawił się Lewis Stevenson, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 66. minucie Kevina Nisbeta. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W tej samej minucie Josh Doig został zmieniony przez Jamesa Murphy'ego, co miało wzmocnić zespół Hibernianu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ryana Hedgesa na Nialla McGinna w 81. minucie oraz Calluma Hendry'ego na Frasera Hornby'ego w tej samej minucie. Od 87. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Darren McGregor
89′ Andrew Considine
Paul Hanlon
Jack MacKenzie
Josh Thomas Doig66′
87′ Lewis Ferguson
Martin Callie Boyle
81′ Ryan Peter Hedges
Charles Melker Otto Hallberg54′
53′ Jonathan Hayes
Alexandros Gogić
Dylan McGeouch
Jackson Alexander Irvine
Florian Kamberi
Christian Rhys Doidge  41′
84′ Callum Hendry
Lewis Stevenson66′
53′ Matthew Kennedy
Kyle Magennis54′
81′ Niall McGinn
James Murphy66′
Ethan Ross
Joseph Peter Newell
84′ Fraser Hornby
Drey Jermaine Wright
Michael Ruth

Przewaga jedenastki Aberdeen w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Hibernianu pokazał jedną.