Aberdeen FC - Dundee United FC 2-0 (1-0). Liga szkocka - 1. kolejka Premiership

1 sierpnia na Pittodrie Stadium odbył się mecz 1. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Aberdeen i Dundee Utd. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Aberdeen 2-0. Starcie obejrzało 6 305 widzów.

1. kolejka Szkocja - Premiership
2021-08-01 16:00 | Stadion: Pittodrie Stadium | Widzów: 6305 | Arbiter: Alan James Muir
Aberdeen FC
Dundee United FC
2
0
J. Hayes 27'
C. Ramírez 51'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 77 pojedynków jedenastka Aberdeen wygrała 29 razy i zanotowała 27 porażek oraz 21 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 19. minucie kartką został ukarany Ryan Edwards, zawodnik Dundee Utd.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Aberdeen w 27. minucie spotkania, gdy Jonathan Hayes strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Lewis Ferguson.

W 37. minucie kartkę obejrzał Calum Butcher z Dundee Utd. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Aberdeen.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Aberdeen, zdobywając kolejną bramkę. W 51. minucie wynik na 2-0 podwyższył Christian Ramírez. Przy zdobyciu bramki pomagał Calvin Ramsay.

W 58. minucie arbiter ukarał kartką Lawrence'a Shanklanda, zawodnika gości. W tej samej minucie Mark Reynolds został zmieniony przez Jeanda Pourrata. W tej samej minucie Nicholas McCormack został zmieniony przez Logana Chalmersa, a za Lawrence'a Shanklanda wszedł na boisko Christopher Mochrie, co miało wzmocnić drużynę Dundee Utd. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jonathana Hayesa na Connora McLennana oraz Christiana Ramíreza na Dylana McGeoucha.

W 59. minucie sędzia przyznał kartkę Lewisowi Fergusonowi z zespołu gospodarzy. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Aberdeen postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Funsa-Kinga Oję wszedł Jack Gurr, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Aberdeen utrzymać prowadzenie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Ian Andrew Harkes
59′ Lewis Ferguson
Liam Smith
89′ Funso-King Ojo
Nicholas Alexander McCormack Clark58′
Scott Brown
Jamie Robson
 27′ 67′ Jonathan Hayes
Calum James Butcher37′
Jay Aston Emmanuel-Thomas
Peter Ian Pawlett
 51′ 74′ Christian Ramírez
Lawrence Shankland58′ 80′
Gary Woods
Trevor Carson
Declan Patrick Gallagher
Kieran Ewan Freeman
89′ Jack Gurr
Lewis Neilson
Teddy Christopher Graham Jenks
Adrián Marcelo Spörle
74′ Dylan McGeouch
Christopher Robert Mochrie80′
Niall McGinn
Jeando Pourrat Fuchs58′
67′ Connor McLennan
Logan Chalmers58′

Piłkarze Aberdeen dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.