33. kolejka Premier League: Motherwell FC - Glasgow Rangers FC 0-3 (0-2)

W starciu 33. kolejki szkockiej Premier League, które rozegrane zostało 7 kwietnia, jedenastka Motherwell przegrała z Glasgow Rangers 0-3 (0-2).

S. Arfield 22',39',60'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 83 mecze drużyna Glasgow Rangers wygrała 57 razy i zanotowała 10 porażek oraz 16 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Glasgow Rangers w 22. minucie spotkania, gdy Scott Arfield zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Glasgow Rangers, strzelając kolejnego gola. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy Scott Arfield po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 0-2. W zdobyciu bramki pomógł Ryan Jack.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Motherwell: Curtisowi Mainowi w 44. i Liamowi Grimshawowi w 45. minucie.

W 60. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Scott Arfield z Glasgow Rangers. Przy zdobyciu bramki pomagał Jermain Defoe.

W 65. minucie w zespole Motherwell doszło do zmiany. Christopher Cadden wszedł za Curtisa Maina. W tej samej minucie trener Motherwell postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Elliott Frear, a murawę opuścił Gboly Ariyibi. Po chwili trener Glasgow Rangers postanowił bronić wyniku. W 71. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Scotta Arfielda wszedł Ross McCrorie, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Glasgow Rangers utrzymać prowadzenie.

W 76. minucie Jake Hastie został zastąpiony przez Jamesa Scotta. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Connor Lambert Goldson
45′ Liam David Grimshaw
Glen Adjei Kamara84′
76′ Jake Hastie
Scott Nathaniel Arfield  22′, 39′, 60′ 71′
44′ 65′ Curtis Main
Jermain Defoe
65′ Gboly Ariyibi
Daniel João Santos Candeias
Rohan Ferguson
Wesley Foderingham
Peter Hartley
Andrew Halliday84′
65′ Christopher Cadden
Joe Worrall
65′ Elliott Frear
Ross McCrorie71′
Carl McHugh
Eros Grezda79′
Jamie Semple
Kyle Lafferty
76′ James Scott
Glenn Bell Dollar Middleton

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Motherwell wręczył dwie żółte.