33. kolejka Premier League: Kilmarnock FC - Saint Johnstone FC 2-0 (2-0)

6 kwietnia na Rugby Park odbyło się spotkanie 33. kolejki szkockiej Premier League pomiędzy drużynami Kilmarnock i Saint Johnstone. Mecz zakończył się zwycięstwem Kilmarnock 2-0. Na stadionie stawiło się 4 685 widzów.

33. kolejka Szkocja - Premier League
2019-04-06 16:00 | Stadion: BBSP Stadium Rugby Park | Widzów: 4685 | Arbiter: B. Madden
Kilmarnock FC
Saint Johnstone FC
2
0
C. Kane 17' (samob.)
K. Boyd 43'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 51 pojedynków jedenastka Saint Johnstone wygrała 20 razy i zanotowała 19 porażek oraz 12 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 12. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Callumowi Hendry'emu z Saint Johnstone.

W 17. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Saint Johnstone Chris Kane. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Saint Johnstone: Rossowi Callachanowi w 36. i Jasonowi Kerrowi w 43. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kilmarnock w 43. minucie spotkania, gdy Kris Boyd strzelił z rzutu karnego drugiego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Na drugą połowę drużyna Saint Johnstone wyszła w zmienionym składzie, za Scotta Tansera wszedł Liam Gordon. Trener Saint Johnstone wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Blaira Alstona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Callum Hendry.

Drugą połowę drużyna Saint Johnstone rozpoczęła w zmienionym składzie, za Michaela O'Hallorana wszedł Danny Swanson. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał żółtą kartką Richarda Fostera, piłkarza Saint Johnstone. W 70. minucie za Krisa Boyda wszedł Liam Millar.

W 73. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Liama Craiga z Saint Johnstone, a w 74. minucie Alana Powera z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Kilmarnock postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Mikael Ndjoli, a murawę opuścił Chris Burke. W doliczonej pierwszej minucie meczu w jedenastce Kilmarnock doszło do zmiany. Ross Millen wszedł za Rory'ego McKenziego.

Scott Tanser46′
78′ Christopher Robert Burke
Ross Callachan36′
Gary Richard Perry Dicker
Liam Craig73′
90′ Rory McKenzie
Matty Kennedy
Youssouf Chafiq Mulumbu Ngangu
Christopher Kane 17′ (samob.)
74′ Alan Thomas Daniel Power
Callum Hendry12′ 46′
 43′ (k.) 70′ Kris Boyd
Michael Francis O'Halloran46′
Jamie MacDonald
Cameron Bell
Alex Bruce
Aaron Comrie
90′ Ross Millen
Liam Craig Gordon46′
Jordan Lewis Jones
Blair Alston46′
Aaron Tshibola
Murray Davidson
70′ Liam Alan Millar
Sean Goss
78′ Mikael Ndjoli
Danny Swanson46′

Drużyna Kilmarnock zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała osiem celnych strzałów.

Zawodnicy gości otrzymali w meczu pięć żółtych kartek i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.