33. kolejka Premier League: Heart of Midlothian - Hibernian Edynburg 1-2 (1-1)

W pojedynku 33. kolejki szkockiej Premier League, który rozegrany został 6 kwietnia, zespół Heartu przegrał z Hibernianem 1-2 (1-1). Mecz na Tynecastle Stadium w Edynburgu obejrzało 19 667 widzów.

33. kolejka Szkocja - Premier League
2019-04-06 13:30 | Stadion: Tynecastle Park | Widzów: 19667 | Arbiter: W. Collum
Heart of Midlothian
Hibernian Edynburg
1
2
P. Haring 25'
D. Horgan 28',56'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 91 spotkań drużyna Heartu wygrała 37 razy i zanotowała 25 porażek oraz 29 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Heartu w 25. minucie spotkania, gdy Peter Haring zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Olly Lee.

Zawodnicy Hibernianu szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Daryl Horgan. Asystę zanotował Mark McNulty.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 50. minucie kartkę dostał Mark McNulty, piłkarz Hibernianu.

W 56. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Daryl Horgan z Hibernianu. Asystę zaliczył Stevie Mallan.

W następstwie utraty bramki trener Heartu postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił obrońcę Michaela Smitha i na pole gry wprowadził napastnika Aidana Keenę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Darren McGregor z Hibernianu. W 73. minucie za Floriana Kamberiego wszedł Marvin Bartley.

W 77. minucie kartkę obejrzał Peter Haring z zespołu gospodarzy. W tej samej minucie David Gray został zmieniony przez Jonathana Spectora, co miało wzmocnić jedenastkę Hibernianu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jake'a Mulraneya na Callumna Morrisona oraz Arnauda Sutchuina na Stevena Macleana. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Hibernianu doszło do zmiany. Vykintas Slivka wszedł za Daryla Horgana.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Paul Hanlon
60′ Michael Smith
Darren McGregor72′
John Souttar
Lewis Stevenson
Sean Clare
Daryl Jeremiah Horgan  28′, 56′ 88′
77′ Jake Mulraney
Stevie Patrick Mallan
 25′ 77′ Peter Haring
Mark Milligan
Olly Lee
Stephane Omeonga
87′ Arnaud Sutchuin Djoum
Jonathan Spector77′
77′ Callumn Morrison
Marvin Clement Bartley73′
60′ Aidan Keena
Fraser Murray
87′ Steven George MacLean
Vykintas Slivka88′
Craig Wighton
Lewis Allan

Zespół Hibernianu zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy Heartu otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.