33. kolejka Premier League: Hamilton Academical FC - Saint Mirren FC 1-1 (0-0)

6 kwietnia na The Hope CBD Stadium odbyło się spotkanie 33. kolejki szkockiej Premier League pomiędzy drużynami Hamilton i Saint Mirren. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 3 096 widzów.

33. kolejka Szkocja - Premier League
2019-04-06 16:00 | Stadion: Fountain of Youth Stadium | Widzów: 3096 | Arbiter: J. Beaton
Hamilton Academical FC
Saint Mirren FC
1
1
S. Davies 63'
A. Dreyer 66'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 48 meczów drużyna Hamilton wygrała 19 razy i zanotowała 14 porażek oraz 15 remisów.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną kartkę w meczu dostał Mickel Miller z zespołu gospodarzy. Była to 54. minuta meczu. W 59. minucie Danny Mullen zastąpił Kyle'a McAllistera.

W tej samej minucie w drużynie Hamilton doszło do zmiany. Tony Andreu wszedł za Mickela Millera.

W tym czasie zawodnicy Hamilton nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 63. minucie Steve Davies dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę zanotował Tony Andreu. W 66. minucie na listę strzelców wpisał się Anders Dreyer.

Między 67. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Hamilton: Reegan Mimnaugh, Steve Davies, na ich miejsce weszli: Scott Martin, Marios Ogboe. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bradleya Lyonsa, Simeona Jacksona zajęli: Stephen McGinn, Cody Cooke. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Ryan Flynn
67′ Reegan Mimnaugh
Bradley Lyons69′
 63′ 71′ Steve Davies
Danny Mullen59′
George Oakley
Simeon Jackson84′
54′ 59′ Mickel Miller
Anders Laustrup Dreyer  66′ (k.)
Ryan William Fulton
Jordan Holmes
Lennard Adjetey Sowah
Anton Ferdinand
59′ Tony Andreu
Lee Hodson
67′ Scott Martin
Cameron MacPherson
James Keatings
Kyle McAllister59′
David McMillan
Stephen McGinn69′
71′ Marios Ogkmpoe
Cody Cooke84′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Hamilton przyznał jedną żółtą.