33. kolejka Premier League: Dundee FC - Aberdeen FC 0-2 (0-0)

W pojedynku 33. kolejki szkockiej Premier League, który rozegrany został 6 kwietnia, drużyna Dundee przegrała z Aberdeen 0-2 (0-0). Mecz na Kilmac Stadium at Dens Park obejrzało 6 593 widzów.

33. kolejka Szkocja - Premier League
2019-04-06 16:00 | Stadion: Kilmac Stadium at Dens Park | Widzów: 6593 | Arbiter: A. Dallas
Dundee FC
Aberdeen FC
0
2
S. Cosgrove 59',77'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 46 razy. Zespół Aberdeen wygrał aż 23 razy, zremisował 13, a przegrał tylko 10.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. W 38. minucie Darren O'Dea został zmieniony przez Kusungę.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Aberdeen w 59. minucie spotkania, gdy Sam Cosgrove strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To już piętnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartkę dostał Ryan McGowan, piłkarz gospodarzy. Chwilę później trener Aberdeen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Stephen Gleeson, a murawę opuścił Niall McGinn. W następstwie utraty gola trener Dundee postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił obrońcę Calluma Moore'a i na pole gry wprowadził napastnika Andrewa Nelsona, który w bieżącym sezonie ma na koncie już cztery bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 70. minucie kartkę otrzymał Max Lowe z jedenastki gości. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Dundee doszło do zmiany. Kenny Miller wszedł za Craiga Currana.

Drużyna Dundee ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 77. minucie Sam Cosgrove ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 0-2. Asystę zanotował Connor McLennan.

Na 11 minut przed zakończeniem meczu sędzia ukarał kartką Nathana Ralpha, zawodnika Dundee. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Dominic Ball
62′ Ryan McGowan
Andrew Considine
38′ Darren O'Dea
Max Lowe70′
79′ Nathan Ralph
Scott McKenna
Paul McGowan
Graeme Shinnie
Jesse Curran
Lewis Ferguson
68′ Callum Moore
Niall McGinn66′
John O'Sullivan
Greg Alexander James Stewart82′
Ethan Robson
Sam Cosgrove  59′ (k.), 77′
71′ Craig Carl Curran
Greg Halford
38′ Genséric Kusunga
Stephen Gleeson66′
Andy Dales
Ethan Ross87′
71′ Kenny Miller
Stevie May82′
68′ Andrew Nelson
James Wilson

Drużyna Dundee zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Dundee, a zawodnikom gości wręczył jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.