33. kolejka Premier League: Celtic Glasgow - Livingston FC 0-0

6 kwietnia na Celtic Park w Glasgow odbył się pojedynek 33. kolejki szkockiej Premier League pomiędzy drużynami Celtic i Livingston. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 58 850 widzów.

33. kolejka Szkocja - Premier League
2019-04-06 16:00 | Stadion: Celtic Park | Widzów: 58850 | Arbiter: E. Anderson
Celtic Glasgow
Livingston FC
0
0

Zespół Livingston od początku meczu skupił się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Ricki Lamie z drużyny gości. Była to 42. minuta spotkania.

Na drugą połowę jedenastka Livingston wyszła w zmienionym składzie, za Rickiego Lamiego wszedł Hakeem Odofin. W 51. minucie arbiter ukarał kartką Declana Gallaghera, zawodnika gości.

Kibice Livingston nie mogli już doczekać się wprowadzenia Scotta Robinsona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Dolly Menga. Niedługo później trener Celtic postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Jonny Hayes, a murawę opuścił Filip Benković. W 65. minucie Craig Sibbald zastąpił Keaghana Jacobsa.

Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Livingston: Craigowi Halkettowi w 67. i Alanowi Lithgowowi w 76. minucie.

Liam Kelly
63′ Filip Benković
Steve Tevi Lawson
83′ Ryan Christie
Dolly Doningos Menga54′
71′ Tomas Petar Rogić
Hakeem Ademola Odoffin46′
83′ Oliver Burke
Chris Erskine
63′ Jonny Hayes
Keaghan Jacobs65′
Jules Olivier Ntcham
Scott Robinson54′
Scott Sinclair
Raffaele De Vita
71′ Timothy Weah
Scott Tiffoney

Przewaga zespołu Celtic w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali. Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Livingston. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż 11 celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy Celtic żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał cztery żółte.