Rangers Football Club - Heart of Midlothian Football Club 2-0 (0-0,0-0). Puchar Szkocji

21 maja na Hampden Park w Glasgow odbył się pojedynek Puchar Szkocji pomiędzy drużynami Rangersa i Hearts. Po dogryce spotkanie zakończyło się zwycięstwem Rangersa 2-0.

21 maja  na Hampden Park w Glasgow odbył się pojedynek   Puchar Szkocji pomiędzy drużynami Rangersa  i Hearts. Po dogryce spotkanie zakończyło się zwycięstwem Rangersa 2-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 25 razy. Drużyna Rangersa wygrała aż 15 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko sześć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie kartkę dostał P. Haring, piłkarz Hearts.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał A. Dialli z Rangersa. Była to 59. minuta starcia. W 63. minucie A. Diallo został zastąpiony przez S. Wrighta.

Między 76. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Rangersa: S. Davis, S. Arfield, na ich miejsce weszli: R. Jack, G. Kamara. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce L. Boyce'a, B. McKaya zajęli: A. Halliday, J. Ginnelly.

Bramkarz Hearts wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu aż osiem razy, ale nie zachował czystego konta. W 94. minucie R. Jack dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Jedenastka Hearts ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Rangersa, strzelając kolejnego gola. Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki wynik ustalił S. Wright.

W 100. minucie A. Cochrane został zmieniony przez G. Mackaya-Stevena, a za C. Devlina wszedł na boisko A. McEneff, co miało wzmocnić zespół Hearts. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając J. Ayodele-Aribo na F. Sakalę. W 106. minucie kartkę obejrzał C. Halkett z jedenastki Hearts. Tuż przed końcem dogrywki w drużynie Rangersa doszło do zmiany. A. McGregor wszedł za J. McLaughlina.

Dogrywkę wygrał zespół Rangersa który zdobył dwie bramki.

Pomimo wyraźnej przewagi drużyny Rangersa nie udało się pokonać przeciwników, pomimo tego że oddała ona osiem celnych strzałów. Wyjątkowa nieporadność napastników Hearts była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Rangersa, a piłkarzom Hearts przyznał dwie.

Drużyna Rangersa dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Hearts wymienił czterech zawodników.