Reklama

Reklama

​Szkocja. 13 piłkarzy Celtiku na kwarantannie. Ligowy mecz z Hibernian niezagrożony

Pozytywny test na koronawirusa u jednego piłkarza Celtiku Glasgow sprawił, że duża część kadry tego zespołu została odesłana na kwarantannę. Mimo to ligowe starcie "The Bhoys" z Hibernian FC odbędzie się. Według nieoficjalnych informacji wśród piłkarzy objętych kwarantanną nie ma Patryka Klimali.

W trakcie tymczasowego lockdownu wprowadzonego w Szkocji piłkarze Cletiku Glasgow wylecieli na zgrupowanie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Spotkała ich za to krytyka między innymi ze strony szkockiego rządu.

Reklama

Po powrocie i wykonaniu obowiązkowych testów na obecność koronawirusa, okazało się, że zarażony jest jeden z zawodników. Chodziło o obrońcę Christophera Julliena. Przez to, że bliski kontakt z nim miało jak ustalono, 13 piłkarzy, wszyscy muszą odbyć obowiązkową kwarantannę.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie.

Sprawdź!

Sprawa dotyczy też trenera Neila Lennona i asystenta Johna Kennedy'ego. Nie podano pełnej listy piłkarzy, którzy będą niedostępni,. Według medialnych spekulacji o składzie na najbliższy ligowy mecz z Hibernian, na kwarantannie nie został odesłany polski napastnik Patryk Klimala.

Polak ma znaleźć się na ławce rezerwowych w spotkaniu 23. kolejki Premiership, w którym Celtic zagra z Hibernian. Klub w specjalnym oświadczeniu podziękował krajowemu związkowi piłki nożnej i rządowi za pomoc. 

Poinformowano też, że pobyt w Dubaju wynikał z pobudek sportowych i był elementem przygotowań do dalszej części sezonu.

MR

Dowiedz się więcej na temat: Celtic Glasgow | Patryk Klimala

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje